Domů » Bleskovky » Facebook zkopíroval další službu. V tichosti vydal klon Pinterestu

Facebook zkopíroval další službu. V tichosti vydal klon Pinterestu

Facebook v tichosti vydal novou aplikaci s názvem Hobbi, která na první pohled velmi připomíná službu Pinterest. Zatím je dostupná jen na iOS a pro uživatele v USA, Belgii, Španělsku, Kolumbii a na Ukrajině.

Aplikace, primárně zaměřená na koníčkáře, slovy Facebooku umožňuje „zachytit a organizovat kreativní proces činností, jako je vaření, pečení, ruční výroba, cvičení nebo zařizování domácnosti“. Funguje tak, že organizuje fotografie projektů do kolekcí, aby uživatelé mohli sledovat v průběhu času svůj pokrok. Poněkud překvapivě postrádá možnost sdílet fotografie na sociálních sítích, umožňuje nicméně vytvářet videa hotových projektů.

Za aplikací stojí loni v létě založený nový tým Facebooku zaměřený na vývoj experimentálních aplikací (oficiálně se jmenuje New Product Experimentation), který pracuje odděleně od oddělení soustředícího se na klíčové značky největší sociální sítě. Dosud do světa vypustil aplikaci na vytváření memů Whale, chatovací aplikaci Bump a hudební aplikaci pro dýdžeje Aux. Žádná z nich však nezaznamenala výraznější ohlas.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments