Domů » Bleskovky » Facebook vyráží do boje proti reklamám slibujícím lék na koronavirus

Facebook vyráží do boje proti reklamám slibujícím lék na koronavirus

Facebook oznámil, že chce uživatele chránit před dezinformacemi ohledně koronaviru a že za tímto účelem zakáže a bude odstraňovat reklamy slibující jeho vyléčení nebo vytvářející „pocit naléhavosti“ o něm.

facebook

Největší sociální síť tak učinila i proto, že její uživatelé se v poslední době obracejí na facebookové skupiny, aby ve velkém nakupovali či prodávali ochranné roušky, což by mohlo přidělat problémy zdravotnickým profesionálům, kteří se snaží epidemii zastavit.

S přívalem nevítané aktivity ohledně koronaviru se potýkají i jiné technologické společnosti, např. Amazon. V jeho obchodě měli nedávno někteří prodejci třetích stran nabízet roušky za mnohonásobně vyšší ceny než obvykle.

Koronavirem se ve světě za několik měsíců nakazilo již téměř 80 tisíc lidí a na nemoc COVID-19, kterou způsobuje, zemřelo přes 2600 lidí.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry (zejména „inteligentní“ FPS jako Bioshock, RPG jako Skyrim a tahové strategie typu HOMAM), tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments