Domů » Bleskovky » Facebook slibuje masivní zjednodušení Messengeru, funkcí je prý příliš

Facebook slibuje masivní zjednodušení Messengeru, funkcí je prý příliš

Facebook Messenger je pro spoustu lidí hlavním komunikačním nástrojem, který používají dnem i nocí. Z původně relativně optimalizovaného a jednoduchého klienta zejména během minulého roku vyrostl obrovský kolos, který na sebe nabalil neuvěřitelné množství funkcí. První velkou „nadbytečnou“ funkcí bylo vestavěné vyhledávání reakčních GIFů, to ale relativně hodně uživatelů využívá a proto to ještě nezpůsobilo takový poprask.

Slušnou vlnu nevole ale už vyvolalo přidání zabudovaných her a sekce „Můj den“ okopírované od Snapchatu. Aby se Facebook vyhnul odchodu uživatelů ze své platformy, minulý rok rozšířil do celého světa dostupnost aplikace Messenger Lite, která byla původně určena pouze pro země třetího světa.

Chvíli to vypadalo, že to takto zůstane. Verze Lite zůstávala jednoduchá a do klasického Messengeru přibývaly další podivné funkce — podpora rozšířené reality, obchodování s akciemi a sponzorované příspěvky.

Méně stránek, více přátel: Facebook plánuje změny v prioritě příspěvků

Odpor uživatelů ovšem už byl zřejmě tak značný, že se Facebook odhodlal zařadit zpátečku. Viceprezident pro komunikaci David Marcus uznal, že aplikace je již příliš přeplněná a slíbil, že se během tohoto roku můžeme těšit na „masivní zjednodušení a zefektivnění“ Facebook Messengeru.

Co přesně si pod tímto slibem představit není jasné, ale pravděpodobně se dočkáme odstranění těch nejzbytečnějších funkcí a ty méně důležité budou odsunuty více do pozadí, aby opět Messenger mohl efektivně sloužit k rychlé komunikaci, tedy schopnosti, která mu získala uživatele.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

16 komentářů

 1. Za sebe musím říct, že messenger mi stále i v současné podobě slouží k rychlé komunikaci a nemám s ním žádné problémy. Ale to bude asi tím, že mám high-endový mobil, který nemá problém s výkonem ani pamětí.
  Naopak co v mobilu vůbec nemám, to je aplikace pro FB, která mi v podstatě přijde úplně zbytečná, když můžu chodit na FB přes prohlížeč.

  • Ja zas môžem povedať, že je jedno že som mal lowend, midend, a teraz druhý highend, messenger išiel málokedy plynule a dosť často lagovali hlavne jeho četové hlavičky…takže nech ju len zjednodušia..

  • Zadny midend neexistuje. kdyz tak midrange. Midend je nesmysl nevzdelancu a tupounu, kteri neumeji anglicky.

  • JJ, nasa dedina ma horny koniec, dolny koniec, ale nema stredny koniec ;-)

  • Já mám taky high-end, ale stejně používám verzi LITE (a jen Facebook Lite… nevidím důvod mít Messenger, když ho má FB Lite v sobě). Jinak chodit na FB přes prohlížeč mi v dnešní době přijde DOST uhozené, když na to je aplikace, která funguje MNOHEM lépe, než FB přes web na telefonu…

  • Pouzivat FB aplikaci v telefonu mi prijde mnohem vic uhozene, jako na nej pristupovat pres web. Podivej se, kolik dat ta pak uklada do uloziste a kolik zere RAM. Aplikace FB je prvni vec, kterou vzdy u noveho telefonu odinstaluji.

  • Tak ti to prozradím. Messenger funguje jen s SIM loginem. Tedy bez registrace na fb, kterou nemám;)

  • Moc by mě zajímaly konkrétní příklady toho jak funguje mnohem lépe. Můžete to trochu rozvést? Jediné nevýhody používání m.facebook.com jsou IMHO nemožnost „share with facebook“ z jiných aplikací a nemožnost živého vysílání.

 2. No konečně je to napadlo. Kvůli jejich aplikacím jsem se Facebooku úplně zbavil, protože ten jejich balast se nedal pořádně používat. No uvidíme kam to bude směřovat.

  • A kde je problém si nainstalovat FB aplikace třeba 2 roky staré a zakázat jejich update? Je to 1000x lepší, než nějaké Lite verze

  • A to je v Google Play jako kde? Nebo máš na mysli nedej bože Sideload, tu nebezpečnou cestu? Jako vážně rada pro masu a BFU?

  • uni: Nevšiml jsem si, že by někomu něco radil, pouze se ptal, kde je to problém.

   Kladivoun: Samozřejmě nikde není problém, pokud stáhneš apk z ověřeného a bezpečného zdroje. Problém by mohl nastat až v případě, kdyby se fb rozhodl blokovat přistup skrz starší aplikace.

 3. messenger je mor! Od doby co ho oddělili od fb a donutili lidi používat tenhle nesmysl to jen prasej. Zkusil jsem to nainstalovat a když jsem nenašel možnost odhlášení tak šel zase pryč! Raději používá Disa i když má občas potíže když se odhlásím se synchronizací zpráv,ale to se dá přežít. Aplikaci fb nemám už tak rok aktuální když čtu na gp ty pozitivní recenze tak mě to ani neláká a abych měl zaplevelenej fb nesmyslama to fakt nepotřebuju.

 4. FB Messenger je hrozný paskvil, od té doby co nabobtnal nefunguje nikdy pořádně, na iOS vychází snad každý týden update bez pořádného changelogu a každý druhý obsahuje nějaký bug – jednou se nezobrazují notifikace o přijaté zprávě, jindy má appka zkriplený zvuk notifikace apod. Chtělo by to celou appku výrazně odlehčit, ideálně na úroveň Telegramu/WhatsAppu/Viberu …

 5. Tak hlavně aby nerozmazával obrázky, že….

 6. Tohle jediné vítám, poslední verze Messengeru jsou příšerně, hlavně můj den a podobně nesmysly….ono by stačilo, kdyby dali uživateli možnost tyto funkce nějak vypnout.
  Takhle používám starší verzi, stáhnutou z ověřeného zdroje, tuším že V70 a mam klid,tahle jako poslední toho zůstala ušetřena.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).