Domů » Bleskovky » Facebook slibuje masivní zjednodušení Messengeru, funkcí je prý příliš

Facebook slibuje masivní zjednodušení Messengeru, funkcí je prý příliš

Facebook Messenger je pro spoustu lidí hlavním komunikačním nástrojem, který používají dnem i nocí. Z původně relativně optimalizovaného a jednoduchého klienta zejména během minulého roku vyrostl obrovský kolos, který na sebe nabalil neuvěřitelné množství funkcí. První velkou „nadbytečnou“ funkcí bylo vestavěné vyhledávání reakčních GIFů, to ale relativně hodně uživatelů využívá a proto to ještě nezpůsobilo takový poprask.

Slušnou vlnu nevole ale už vyvolalo přidání zabudovaných her a sekce „Můj den“ okopírované od Snapchatu. Aby se Facebook vyhnul odchodu uživatelů ze své platformy, minulý rok rozšířil do celého světa dostupnost aplikace Messenger Lite, která byla původně určena pouze pro země třetího světa.

Chvíli to vypadalo, že to takto zůstane. Verze Lite zůstávala jednoduchá a do klasického Messengeru přibývaly další podivné funkce — podpora rozšířené reality, obchodování s akciemi a sponzorované příspěvky.

Méně stránek, více přátel: Facebook plánuje změny v prioritě příspěvků

Odpor uživatelů ovšem už byl zřejmě tak značný, že se Facebook odhodlal zařadit zpátečku. Viceprezident pro komunikaci David Marcus uznal, že aplikace je již příliš přeplněná a slíbil, že se během tohoto roku můžeme těšit na „masivní zjednodušení a zefektivnění“ Facebook Messengeru.

Co přesně si pod tímto slibem představit není jasné, ale pravděpodobně se dočkáme odstranění těch nejzbytečnějších funkcí a ty méně důležité budou odsunuty více do pozadí, aby opět Messenger mohl efektivně sloužit k rychlé komunikaci, tedy schopnosti, která mu získala uživatele.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments