Domů » Bleskovky » Méně stránek, více přátel: Facebook plánuje změny v prioritě příspěvků

Méně stránek, více přátel: Facebook plánuje změny v prioritě příspěvků

Největší sociální síť světa Facebook dává svým uživatelům nahlédnout nejen do soukromí přátel, ale také umožňuje sledovat novinky ze světa celebrit, velkých společností či různých obchodů a sfér zájmu. Všechny příspěvky se poté nakombinují na hlavní stránku, z čehož vzniká mnohdy mišmaš, ve kterém může zapadnout i to, že se váš nejlepší kamarád oženil.

Tomu chce Facebook zabránit. Jeho cílem je „přivést lidi blíž k sobě“ což znamená, že v následujících týdnech budete vídat více příspěvků od přátel a rodiny, ubude naopak příspěvků od stránek. Majitel Mark Zuckerberg zdůraznil, že kanál stránek by měl vytvářet více „smysluplných interakcí“ a méně „pasivního obsahu“.

„Chceme, aby naše produkty nesloužily pouze pro zábavu, ale aby byly pro lidi přínosné,“ pronesl Mark Zuckrberg. Ačkoli je větší důraz na lidi chválihodný, otázkou zůstává, jak se ke změnám postaví velké firmy, které do reklamních kampaní na Facebooku investují nemalé peníze. To ale největší sociální síť zřejmě netrápí. „Musíme změnit zaměření systému,“ dodal Zuckerberg.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

 1. Na to přiel brzy, původněě to tak mělo vypadat, by lidi měli k sobě blí, i když to bylo pácháno až otravujícím způsobem, pak chtěl samozřejmě vydělávat na reklamě a bylo to přeplácaný,, a to je slušný sllovo …. a najednou vynalezl dávno objevené, asi muu z toho jeblo …

 2. Tuto funkciu mame na Slovensku dlho. Je to úplný odpad. A príspevky stránok sú veľmi zle triedené. Navrchu sa väčšinou zobrazujú deň staré príspevky…

  • Presne tak, odkedy to rozhádzali a oddelili príspevky stránok a priateľov tak stránky poriadne nevidím , musím sa preklikávať do Noviniek zo stránok a tak, čo ma baví čoraz menej…
   Ja som zrovna používal FB v podstate iba na sledovanie stránok, aktivity priateľov na FB ma (v podobe v akej sa tam prezentujú) nezaujímajú (zvyčajne ich ani nemajú tam) a keď tak si píšeme… Čiže zdieľam svoje „príspevky“ cez správy s konkrétnymi priateľmi alebo skupinou a oni zrovna tak zdieľajú svoje so mnou (a určite detailnejšie ako na hlavnej stránke pre všetkých…).
   FB v takejto podobe je pre mňa úplne zlý.

  • Ono obecne se z FB stal absolutni bordel a prohlizeni „zdi“ uz proste nedava smysl, aspon ze twitter je porad jakz takz v poradku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).