Sledujte nás na YouTube

Facebook se zaměřil na děti, vydal pro ně upravenou verzi Messengeru

Facebook Messenger je jednou z nejpopulárnějších chatovacích aplikací na světě. Co Facebooku svazuje ruce, je vlastní omezení pro osoby starší třinácti let, které nyní pomyslně padlo, neboť Messenger Kids cílí na skupinu 6 – 13 let. Samotný Facebook ovšem stále zůstává pouze pro osoby starší. Messenger Kids si klade za cíl dostat oblíbenou platformu i mezi děti, aby nad nimi mohli mít rodiče větší kontrolu.

Verze Messengeru pro děti je notně osekaná, aby lépe vyhovovala potřebám rodičů. Ti mohou skrze aplikaci nebo web kontrolovat a schvalovat, s kým si jejich potomek píše, a v případě, že se to rodičům nelíbí, mohou ihned veškerý kontakt zatrhnout. Se svými potomky si mohou rovněž psát přes svůj standardní Messenger, takže nemusí stahovat aplikaci navíc.

Podstatná je také absence veškerých reklam a sběru informací k jejich cílení, které jinak běžně Facebook dělá u „dospělého” Messengeru. V aplikaci také nenajdeme žádné možnosti nákupů uvnitř aplikace. Messenger Kids je aktuálně dostupný pouze ve Spojených státech na platformu iOS. Jeho rozšíření na ostatní platformy se uskuteční v následujících měsících.

Michael Chrobok

Student Univerzity Palackého, nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Jeden komentář

  1. ked je bez reklam a zbytočnosti, tak hned inštalujem :)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *