Domů » Bleskovky » Facebook se zaměřil na děti, vydal pro ně upravenou verzi Messengeru

Facebook se zaměřil na děti, vydal pro ně upravenou verzi Messengeru

Facebook Messenger je jednou z nejpopulárnějších chatovacích aplikací na světě. Co Facebooku svazuje ruce, je vlastní omezení pro osoby starší třinácti let, které nyní pomyslně padlo, neboť Messenger Kids cílí na skupinu 6 – 13 let. Samotný Facebook ovšem stále zůstává pouze pro osoby starší. Messenger Kids si klade za cíl dostat oblíbenou platformu i mezi děti, aby nad nimi mohli mít rodiče větší kontrolu.

Verze Messengeru pro děti je notně osekaná, aby lépe vyhovovala potřebám rodičů. Ti mohou skrze aplikaci nebo web kontrolovat a schvalovat, s kým si jejich potomek píše, a v případě, že se to rodičům nelíbí, mohou ihned veškerý kontakt zatrhnout. Se svými potomky si mohou rovněž psát přes svůj standardní Messenger, takže nemusí stahovat aplikaci navíc.

Podstatná je také absence veškerých reklam a sběru informací k jejich cílení, které jinak běžně Facebook dělá u „dospělého“ Messengeru. V aplikaci také nenajdeme žádné možnosti nákupů uvnitř aplikace. Messenger Kids je aktuálně dostupný pouze ve Spojených státech na platformu iOS. Jeho rozšíření na ostatní platformy se uskuteční v následujících měsících.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. ked je bez reklam a zbytočnosti, tak hned inštalujem :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).