Domů » Bleskovky » Facebook připravil odlehčenou verzi své aplikace pro Android

Facebook připravil odlehčenou verzi své aplikace pro Android

Pokud vám standardní aplikace pro Facebook přijde příliš složitá a pomalá, pak by vás mohl potěšit nový počin v podobě Facebook Lite. Jde o odlehčenou verzi oficiálního klienta pro používání této sociální sítě, která byla uvolněna především pro rozvojové trhy, kde jsou provozovány telefony se slabším hardwarem a mnohdy pokulhává také pokrytí internetem. Facebook Lite je velký pouze 250 kB a vychází ze starší mobilní verze webu, přináší však navíc funkce jako notifikace a integrace fotoaparátu.

 

Prostředí je velmi strohé, nabylo díky tomu však na přehlednosti a především se nejedná o tak velkou zátěž pro systém, což se odrazí na rychlosti běhu. V Obchodě Play je uvedeno, že aplikace není určena pro tento region a oficiální cestou ji tak přinejmenším v tuto chvíli v tuzemsku nestáhnete. Alternativou je instalace samostatného *.apk balíčku, který můžete stáhnout z tohoto odkazu.

  

Odkaz na Google Play

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. Dano (neregistrovaný)

    Skúsil som.Veľkosť paráda,ale keď sa spustila brala v RAM 35-44MB čo som si všimol.To je ešte OK.Notifikácie (pre chat) divné – nepískali,iba vibrovali,neviem kde by sa to dalo nastaviť. Okrem toho raz sa objavila notifikácia a hneď zmizla.Celé je to ako nejaká beta verzia,ale nápad dobrý,to čo som potreboval vidieť na FB som takto videl,jemne doladiť a hlavne dotiahnuť spoľahlivosť a viem si ju predstaviť v telefóne (na rozdiel od prepálenej súčasnej verzie).

  2. Bedřich Jebavý (neregistrovaný)

    Nauč se slovensky ty maďare.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).