Domů » Bleskovky » Facebook představil Messenger Lite, nenáročnou verzi komunikátoru pro slabší telefony

Facebook představil Messenger Lite, nenáročnou verzi komunikátoru pro slabší telefony

Jedna z nejoblíbenějších sociálních sítí, Facebook, se rozrostla o další aplikaci. Jmenuje se Messenger Lite a jedná se o odlehčenou verzi klasické aplikace Messenger, která cílí především na rozvojové země s pomalejšími a omezenějšími internety.

Vloni Facebook vydal aplikaci Facebook Lite, což je opět odlehčená verze klasické aplikace Facebook. Právě na ni navazuje i Messenger Lite, který zabírá méně místa v telefonu (pouze 10 MB), rychleji načítá obsah a celkově spotřebovává méně dat – aplikace dokáže běžet i na pomalých 2G sítích s nestabilním připojením.

q-100

Odlehčený komunikátor navíc zaručuje funkčnost i na starších verzích Androidu (2.3 Gingerbread) a není tak náročný, jak klasická „nabobtnalá“ verze. Messenger Lite je prozatím dostupný pouze v Keni, Tunisku, Malajsii, Venezuele a na Srí Lance. V nadcházejících měsících se dočká řada dalších zemí. O verzi pro systém iOS se zatím nehovoří.

Facebook Lite
Facebook Lite
Autor: Facebook
Cena: zdarma

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments