Domů » Bleskovky » Facebook neoprávněně sbíral data. Teď musí zaplatit odškodné 12,5 miliardy korun

Facebook neoprávněně sbíral data. Teď musí zaplatit odškodné 12,5 miliardy korun

Technologie rozpoznání obličeje postupně prostupuje do mnoha oblastí, Apple ji využívá jako bezpečnostní prvek pro odemknutí telefonu či identifikaci osob na fotkách v telefonu, Facebook ji využíval jako snadnější způsob pro označení přátel uživatelů na fotkách na sociální síti. Dle žaloby, která byla podána v americkém státe Illinois ale nebyla data sbírána korektně, jelikož uživatelé nebyli o sběru informováni, tím pádem ani o tom, jak dlouho budou data schraňována.

Americká společnost tak na základě žaloby, která byla podána už v roce 2015, souhlasila s platbou odškodnění poškozeným uživatelům a uhrazení soudních výdajů v celkové výši 550 milionů dolarů (12,5 miliardy Kč). Ačkoliv se částka může zdát obrovská, Facebook za poslední čtvrtletí roku 2019 vykázal zisk 7,35 miliard dolarů, uvedených 550 milionů je tedy jen kapkou v oceánu.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments