Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Facebook Messenger pro iOS čeká revoluce. Bude menší, rychlejší a jednodušší

Facebook Messenger pro iOS čeká revoluce. Bude menší, rychlejší a jednodušší

Messenger od Facebooku se od svého vzniku v roce 2011 stal doslova kanonem na vrabce; na obyčejný chat se nabalila obrovská spousta funkcí, kvůli kterým aplikace neskutečně nabobtnala. Facebook se proto rozhodl provést přestavbu Messengeru zcela od podlahy.

O 84 procent menší, dvakrát rychlejší

Chystaný Messenger 5, který je pro iOS vyvíjen jako Project LightSpeed, čeká poměrně zásadní přestavba. Kód aplikace bude zmenšen o 84 procent – z 1,7 řádků na pouhých 360 tisíc. Díky tomu má aplikace zabírat v App Store pouze čtvrtinu současné velikosti a má nabíhat dvakrát rychleji. Menší je nejen velikost samotné aplikace, méně dat budou vyžadovat i aktualizace. Messenger pro iOS také bude jednodušší; seznam návrhů stránek kontaktů má být například sloučen do jednotné verze, která bude fungovat napříč celou aplikací.

messenger 2

Nový Messenger má být distribuován od dnešního dne, paradoxně s verzí pro Android Facebook nepočítá; pouze si z projektu LightSpeed „vyzobe“ několik klíčových prvků pro zlepšení spolehlivosti a výkonu. Pokud toužíte po odlehčeném Messengeru pro Android, máte možnost stáhnout si aplikaci Messenger Lite.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments