Domů » Bleskovky » Facebook chystá změny ve filtraci příspěvků. K lepšímu

Facebook chystá změny ve filtraci příspěvků. K lepšímu

Jedna z nejméně oblíbených praktik, které se objevují na sociálních sítích, je takzvaný clickbait. Nejčastěji se jedná o sdílený článek či video, jehož název je vytvořen jen proto, aby na odkaz klikl co největší počet uživatelů. Běžně mají podobu „Neuvěříte, co se stalo, když…,“ nebo „Jablka jsou pro člověka špatná?!“ a podobně.

click_bait

Facebook se těmto praktikám chystá učinit přítrž a zavádí algoritmus, který podobný obsah vyfiltruje, aby se neobjevovaly ve Vybraných příspěvcích. V případě, že administrátor stránky přidává příliš mnoho příspěvků, které algoritmus vyhodnotí jako clickbait, bude stránka potrestána tak, že se veškerý obsah stránky bude uživatelům zobrazovat méně a méně. Pokud se však správce rozhodne být k uživatelům férovější a nepoužívat tolik senzacechtivých nadpisů, postupem času se stránka opět dostane mezi běžně zobrazované.

Nenechte si ujít nejnovější novinky ze světa chytrých zařízení. Přidejte se k dalším 30 000 fanouškům a sledujte nás na Facebooku!

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Diskuze k článku

  1. Martin P. (neregistrovaný)

    Nebojím-se že řadový pracovníci Fabebooku mají znalosti aby v jiném než anglickém textu tohle dokázali rozlišit.

    Oni mají problém i stím, že v EU je kupodivu jiné časové pásmo, jiné svátky, náboženství atd… dnes a denně mají problém s blokováním profilů, stránek a skupin na které pasuje zákon proti …Podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka… Za to takové kojící matky byl neskutečný problém.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).