Domů » Bleskovky » Facebook chystá lepší zabezpečení Messengeru. Dočkáme se přihlášení obličejem?

Facebook chystá lepší zabezpečení Messengeru. Dočkáme se přihlášení obličejem?

Biometrické ověření lze využívat nejen u mobilních operačních systému, ale u jejich aplikací. Otiskem prstu nebo skenem obližeje můžete chránit své bankovní či cloudové aplikace, podobnou funkci nyní chystá i Facebook.

facebook

Jak odhalují údajné první screenshoty beta verze Messengeru, Facebook hodlá k zabezpečení aplikace použít technologie Face ID od Apple; to znamená, že k otisku uživatelova obličeje nebude mít vůbec přístup. V nastavení bude možné zvolit, kdy se má Messenger „zamknout“, na výběr bude:

  • Po každém opuštění aplikace
  • Po minutě
  • Po 15 minutách
  • Po hodině

Zatím nevíme, zda Facebook chystá podobnou službu i pro zařízení s Androidem, kde by využíval čtečku otisků prstů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. tak to si budou eplisti odemykat navzajem, protoze to sou tupy xichty jak pres kopirak

  2. v cem je bonus zabezpeceni aplikace, kdyz stejne kazdy ma zabezpeceny telefon? To neni ironie, vazne se ptam protoze tomu moc nechapu. Mam-li tlf zabezpeceny na otisk prstu.. vs mam mobil zabezpeceny na otisk prstu a aplikaci zabezpecenou na otisk prstu? Jeste to pochopil jako potvrzovani plateb u nejakeho bankovni appky… ale jinak mne to unika…

    dik za vysvetleni…

  3. A nechystá se facebook zabezpečit messenger před samotným facebookem? Ne, ke zprávám a fotkám budou sbírat ještě třicetkrát denně ksichty.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).