Sledujte nás na YouTube

Facebook Chat Heads jsou dostupné pro všechna zařízení s Androidem

Facebook Home je od pátku dostupný pro vybraná zařízení. Samotný Launcher je trochu kontroverzní a řada uživatelů nechce neustále sledovat statusy svých přátel. Nejzajímavější část Facebook Home, alespoň podle mého názoru, jsou Chat Heads. Jedná se o velmi užitečný koncept, který umožní vést konverzace bez nutnosti opustit otevřenou aplikaci. Okénko s profilovou fotografii vybraného uživatele je viditelné kdekoliv a můžete ho libovolně posouvat po okrajích obrazovky. Jakmile vám přijde zpráva, vidíte její obsah a můžete rychle zareagovat, bez velkého narušení činnosti, kterou provádíte. 

 

Chat Heads v praxi

Při představení Facebook Home se očekávalo, že funkce nebude dostupná pro všechny, ale realita je jiná. Každý uživatel Androidu si může nainstalovat nejnovější verzi Facebook Messenger a začít využívat Chat Heads okamžitě. 

David Podzimek

9 komentářů

 1. radospol (neregistrovaný)

  Chat heads nieje pre vsetky zariadenia. SGSIII ROM JB funguje, ale na starom huawei sonic s androidom 2.3.6 moznost Chat heads nieje ani v nastanevi aplikacie. Tak neviem ci to ide iba od verzie ICS, alebo treba ARM7, alebo neviem.

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   Děkuji za upozornění, zkusím to na starším Androidu a doplním do článku případně.

  • radospol (neregistrovaný)

   Tak na XDA vysla upravena verzia messengeru, kde funguje aj na GB chat heads a dokonca aj SMS. :) Ale ta origo z marketu nie.

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   SMS umí FB Messenger standartně teď, ale integrovat tam WhatsApp by se mi líbilo :)

 2. VNavratil (neregistrovaný)

  Zkusil jsem to s aktualizací messengeru, ale po několika hodinách mě začalo hrozně vytáčet, že to právě vyskakuje kdykoliv mimo messenger. Má to někdo podobně?:)

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   Vyskakuje to pokaždé když někdo napíše. To se dá vypnout, ale přijdete tak o funkci úplně.

  • VNavratil (neregistrovaný)

   Jojo já to vypnul a vůbec mi tahle funkce nechybí. Ale při používání messengeru mám pocit, že pokaždý, když otevřu okno chatu, tak se buď hrozně dlouho načítají zprávy, nebo se pokaždý znovu stahují. Jinak si nedokážu vysvětlit ty mb dat.

 3. Je to povedené hodně se mi to teď líbí :)

 4. Pavel Černý (neregistrovaný)

  Ahoj Davide, Whatsapp umí zobrazovat

  aplikace “chat heads” bere si i stejná oprávnění.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *