Domů » Bleskovky » Facebook bojuje proti clickbaitu, na falešná videa již brzy nekliknete

Facebook bojuje proti clickbaitu, na falešná videa již brzy nekliknete

Clickbait, neboli jakási návnada na kliknutí, může mít mnoho podob. Kromě bulvárních a zvědavost vzbuzujících nadpisů článků se na Facebooku rozmohl i takový nešvar, jako jsou nepravdivé nadpisy a falešná tlačítka pro spuštění videa. Ta se zprvu jeví jako klasické video, které jde pustit v aplikaci, po kliknutí vás však přesměruje na jinou stránku mimo sociální síť.

Právě proti tomuto typu obsahu začíná Facebook vehementně bojovat, uživatelé se tak mohou těšit na bezepečnější prohlížení nekonečného seznamu zpráv a příspěvků. V loňském roce se modrá sociální síť postavila chytlavým nadpisům článků, kdy samotný obsah s nadpisem příliš nekorespondoval a šlo pouze o snahu o proklik. Po velkém rozmachu falešných videí se nyní zaměří na vymýcení právě tohoto typu obsahu.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Diskuze k článku

  1. Tak to prima cool zanikne :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).