Domů » Bleskovky » Explodující Samsung SIII: Žádná záhada, ale lidská hloupost

Explodující Samsung SIII: Žádná záhada, ale lidská hloupost

Téměř před dvěma týdny jsme vás informovali o kuriózním případu Samsungu Galaxy SIII, který zničehonic explodoval před zraky majitele. Podle jeho slov se tak stalo bez zjevné příčiny když telefon spočíval v kolébce během jízdy autem. Takový příběh se pochopitelně dobře uchytil v médiích, Samsung sklidil vlnu kritiky ze všech stran a mnozí majitelé tohoto zařízení se začali obávat o vlastní zdraví – co když jim telefon vybuchne v kapse u kalhot?

 

Korejský výrobce nic nenechal náhodě a poškozené zařízení odeslal na podrobné přezkoumání britské společnosti Fire Investigations, která se zabývá odbornými posudky požárů a výbuchů. Výsledný protokol byl celkem jednoznačný – tepelná energie pochází z vnitřku telefonu, ten tedy nebyl vystaven otevřenému ohni či dalším tepelným zdrojům; Explozi způsobil elektrický výboj mezi šroubkem a anténou, obojí jsou to ale pasivní součástky, kterými za normálních okolností proud neprochází a tudíž ani jedna z nich nemohla tento výboj vygenerovat. Anténa je ale dobrým vodičem pro mikrovlnnou energii, která s největší pravděpodobností zapříčinila výbuch, tuto teorii potvrdila i řada modelových pokusů. Během průzkumu bylo dále zjištěno, že na zařízení chybí papírový indikátor vlhkosti.

 

Uživatel se po konfrontaci s nastolenými fakty přiznal, že jeho Samsung Galaxy SIII nevybuchnul samovolně, ale stalo se tak poté, co se jej „někdo“ pokoušel po namočení ve vodě vysušit v mikrovlnné troubě. A jaké z toho vyplývá ponaučení? Lež má krátké nohy a sušit elektroniku v mikrovlnce je opravdu hloupý nápad.

Zdroj: Engadget, Samsung Tomorrow

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

28 komentářů

 1. A doufam ze musel vratit ten novej SIII ne?

 2. ROFL…

  To je napad susit elektroniku v mikrovlnke…

  • amici tam susia kocky

  • taky je to na kazde napsane, ze se to nesmi, stejne jako ze uvarene kafe je horke, a presto to stalo macdonald 10mega, kdyz to tam poprve nebylo, americani jsou banda debil u

  • Dano (neregistrovaný)

   Skoda, ze ho pri tom nezabilo… ziskal by Darwinovu cenu.

  • MINO amici tam susia kocky

   …i po 20ti letech se najde někdo, kdo tomu výmyslu – zpočátku vtipu – věří. Neuvěřitelné.

  • Dano: Tak už jen jeho přítomnost v mikrovlnce by byla poměrně senzací:-)

  • Kenny (neregistrovaný)

   Ale to nevybuchlo v mikrovlnce, ale když jel autem :D

  • Dano (neregistrovaný)

   UNI: myslel som to inak, ale nevadi… mimochodom existuju velkokapacitne susicky na drevo, keby sa tak niekto chcel odpravit. :)

  • v par akcnich filmech uz to bylo ukazano, dopadl stejne jako ta kocka :D

 3. lien (neregistrovaný)

  To přece není možný, aby byl někdo tak blbej…

  • Luky (neregistrovaný)

   Ale je moje znama to udelala taky (ale v elektricke troube) nevim co ty lidi k tomu vede, ale asi se budeme muset smirit s faktem, ze blby lide existuji :/

  • teplovzdušná rúra alebo elektrická až tak nevadí keď nastaví teplotu do 50 stupňov celsia .mikrovlnka je sakra rozdiel skús dať lyžičku do mokrovnky čo sa bude diať aké výboje bude generovať v elektrickej sa len zohreje nič viac takže známu veľmi neočierňuj lebo nevieš akú nastavila teplotu.

 4. Samsung onoho člověka podplatil aby vinu svedl sám na sebe a aby přístroj nedošel špatné pověsti :-D

  • asi tak

   ak by bol ten mobil v mikrovlnke tak nie je poškodený len na jednom mieste

  • maxxz (neregistrovaný)

   nemáte pravdu, toto skutečně může způsobit mikrovlná trouba. Proč by měl být poškozený telefon ještě někde jinde ? Pokud ho tam strčili a za pár vteřin bouchl přes anténu, tak ho hned vyndali, proto nedošlo k dalším poškozením. Sám jsem se setkal s Nokia 6300 po mikrovlnce, kdy to odnesla jen anténa a sys. konektor.

  • môže byť ,ved nič kovové v tom telefóne ani nie je :D

 5. A podplatil aj aj nezávislé laboratórium , a všetci sú to slobodomurári a Elvis žije ,počuj paranoja je vážna choroba rob stým niečo

  • VVelda (neregistrovaný)

   Choromyslné je tvrdit, že šroubek je elektrosoučástkou, a že anténa pasivní (když nenapsali o, kterou jde). :D To je choromyslné… :-) Ale to nejspíš tak doblbli až média :-)

  • k tomu čo sú pasívne elektrosúčiastky je to stredoškolské učivo záver kam patrí anténa nechám na čitateľov a teba

   [odkaz]

  • no stačilo do té laboratoře poslat jiný kus :D

  • JK no šrubka nepatrí k elektrosúčiastke ani k pasívnej(odpor,kondenzátor)

   a anténa je kus medeného pliešku,či to je pre teba aktívna elektrosúčiastka ako polovodič ?

 6. Ach joo…. Ach ta lidká blbost… jak někoho může napadnou si mobil sušit v mikrovlnce.. :D

 7. No ja bych zaloval vyrobce te mikrovlnky, ze neni v manualu uvedeno, ze se v ni nedaji susit telefony :D

 8. Pracuji v servisu a mobilů po mikrovlnce už jsem viděl dost. A vždy, podotýkám VŽDY to jako první odnese anténa, bluetooth anténa, případně anténa pro wifi a gps. Vždycky v těchto místech je mobil a jeho anténní piny krásně připeklej :) Zkuste si to sami doma!

  • Nee, sice mám htc wildfire s, ale za to riziko to nestojí…. a tak blbej nejsem.. ;) :) :D

  • Jackee (neregistrovaný)

   Aby ne, když je wifi a BT 2,4 GHz a mikrovlnka ohřívá také frekvencí kolem 2,4 GHz :-)) To se to pak indukuje na správných místech :-D

 9. Vadio Gitay (neregistrovaný)

  Opět lidská stupidita nezná hranice :-D jdu si osušit do mikrovlnky ponožky mmnt

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).