Domů » Bleskovky » Essential Phone je voděodolný, brzy se dozvíme jak moc

Essential Phone je voděodolný, brzy se dozvíme jak moc

Duchovní otec Androidu Andy Rubin před měsícem představil smartphone nazvaný Essential Phone PH-1 (více informací). Toto zařízení se pyšní originální čelní stranou s „vykousnutým“ bezrámečkovým displejem, modulární konstrukcí a výkonným hardwarem. Tělo telefonu je vyrobeno z keramiky a titanu, což má zajistit vysokou odolnost vůči vnějšímu mechanickému poškození, zda je však telefon chráněn vůči vniknutí vody a prachu, výrobce neprozradil.

essential phone

Nyní se však na oficiálním Twitteru společnosti objevila otázka na voděodolnost telefonu, přičemž odpovědí je, že aktuálně probíhají finální fáze testováni, které mají ověřit míru krytí IP. Essential Phone tedy zřejmě konstruován jako voděodolný, jen je zapotřebí tuto schopnost řádně ověřit.

Essential Phone byl v minulých dnech schválen certifikací FCC, tudíž mu nic nebrání vyrazit na pulty obchodů. Bohužel evropští zájemci mají prozatím smůlu, telefon je zatím určen pouze pro americký trh, kde se začne prodávat v nejbližších dnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).