Cena:

Essential Phone láká na skvělý fotoaparát. Obstojí mezi konkurencí?

O připravovaném telefonu Essential Phone od Andyho Rubina jsme psali již několikrát, naposledy v souvislosti s informací o vstupu na evropský trh. Společnost nyní zveřejnila na svém blogu další zajímavou zprávu, která si zaslouží naši pozornost.

V blogovém zápisku se totiž blíže hovoří o tom, jak přesně bude fungovat duální fotoaparát telefonu. Essential se rozhodl jít stejnou cestou jako například Huawei u svého Honoru 8, což znamená, že smartphone bude při focení pořizovat zároveň dvojici fotografií. Jedna z nich bude v klasickém barevném RGB spektru, zatímco druhá bude pouze monochromatická. Software následně obě fotografie spojí do jedné, čímž docílí vysoké ostrosti při minimu šumu, a to i za špatných světelných podmínek.

Takto bude duální kamera skládat výslednou fotografii. Výsledek je překvapivě dobrý.

Fotoaparát je také pravděpodobně důvod, proč startup v posledních týdnech nestíhal plnit vlastní termíny a telefon se tak nedostal k zákazníkům 30 dní po jeho představení, jak bylo slibováno na konferenci. Tým techniků prý v minulých měsících pořídil více než 20 000 fotografií a videí, u nichž následně manuálně ladil software telefonu tak, aby telefon obdobné scény příště zpracoval dle představ vývojářů.

Tip: Kompletní parametry Essential Phone včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Jak kvalitní nakonec fotografie pořízené tímto chytrým telefonem budou samozřejmě uvidíme až po jeho uvedení na trh, které by se podle Rubina mělo uskutečnit v nejbližších týdnech. Můžeme tak jen doufat, že toto poněkud neurčité datum uvedení již opravdu vyjde.Nepřehlédněte

Essential Phone oficiálně: bezrámečkový design, modulární konstrukce a odolné tělo

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.