Essential Phone dorazí za měsíc. Takhle vypada naživo

essential phone

Bývalý inženýr Google a duchovní otec systému Android Andy Rubin včera představil svůj nový smartphone nazvaný Essential Phone. Ten v konkurenci ostatních vlajkových lodí zaujme tělem z titanu a keramiky, netradičně „vykousnutým“ bezrámečkovým displejem a v neposlední řadě schopností připojovat k telefonu rozličné moduly.Nepřehlédněte

Essential Phone oficiálně: bezrámečkový design, modulární konstrukce a odolné tělo

Včera jsme viděli pouze počítačové rendery telefonu s neurčitým datem zahájení prodeje, dnes si již můžeme telefon prohlédnout naživo a prozradit, kdy se dostane k prvním majitelům.

Telefon naživo vypadá působivě, zajímavostí je, že černá varianta je lesklá, a je tedy magnetem na otisky prstů, bílá varianta je naopak matná. V nabídce budou ještě dvě varianty – šedá a zeleno-měděná.

Essential Phone si mohou američtí zájemci předobjednat již nyní, první majitelé by jej měli dostat již na konci června. Kromě prodejů přes webové stránky bude možné Essential Phone zakoupit i u vybraných amerických operátorů, s nimiž aktuálně Andy Rubin jedná.

Zda se telefon podívá zpoza velké louže i do Evropy, prozatím nevíme.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku