Domů » Bleskovky » Essential Phone dorazí za měsíc. Takhle vypada naživo

Essential Phone dorazí za měsíc. Takhle vypada naživo

Bývalý inženýr Google a duchovní otec systému Android Andy Rubin včera představil svůj nový smartphone nazvaný Essential Phone. Ten v konkurenci ostatních vlajkových lodí zaujme tělem z titanu a keramiky, netradičně „vykousnutým“ bezrámečkovým displejem a v neposlední řadě schopností připojovat k telefonu rozličné moduly.

Essential Phone oficiálně: bezrámečkový design, modulární konstrukce a odolné tělo

Včera jsme viděli pouze počítačové rendery telefonu s neurčitým datem zahájení prodeje, dnes si již můžeme telefon prohlédnout naživo a prozradit, kdy se dostane k prvním majitelům.

Telefon naživo vypadá působivě, zajímavostí je, že černá varianta je lesklá, a je tedy magnetem na otisky prstů, bílá varianta je naopak matná. V nabídce budou ještě dvě varianty – šedá a zeleno-měděná.

Essential Phone si mohou američtí zájemci předobjednat již nyní, první majitelé by jej měli dostat již na konci června. Kromě prodejů přes webové stránky bude možné Essential Phone zakoupit i u vybraných amerických operátorů, s nimiž aktuálně Andy Rubin jedná.

Andy Rubin, creator of Android, debuts his new Essential Phone | Code 2017

Zda se telefon podívá zpoza velké louže i do Evropy, prozatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Kdo mu to vyrábí? Od koho je fotomodul?

  • Fotčip bude IMX 258, a vyrábí asi LG ta podoba ve všem je velká, viz kamera u prostřed, což není dlouho co LG podávalo patent. A Google má dobré zkušenosti s LG tak proč ne že.

 2. Sám si to vyrába u suseda v garáži, má tam zverak, kladivo a tak, zrejme tam majú aj fľašku tvrdého alkoholu lebo telefónu dali ľudovú cenu 700€

 3. Vyzerá dobre aj rozmermi. Ale bez 3,5mm jacku, vymeniteľnej batérie a hlavne slotu na karty.

  • Copak to, ale ta čtečka na zádech, kam budeš dávat moduly…

   • Tak dufam, ze k tomu budu predavat aj nejaky kufrik kam si mozem ukladat moduly. Samozrejme za nejaku ludovu cenu tak do 300 euro.

   • Nejaká čtečka je pre mňa druhoradá vec.

   • mino (neregistrovaný): Pro tebe možná, ale pro mnohé je to prostě významný pokrok v komfortu, já se rád zbavím gesta k odemykání. A vlastně i nutnosti probouzet přes Power, když to udělám rovnou onou čtečkou. Prostě denní věc kterou dělám v desítkových počtech denně.
    Samozřejmě, pokud telefon někomu primárně leží, má jiní priority.

   • Naopak. Mně telefon primárně leží na stole a právě proto mám rád čtečku na přední straně, abych ho nemusel zbytečně zvedat.

   • Mohlo to byt i horsi :D viz S8

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).