Domů » Bleskovky » EMUI 10 od Huawei: podívejte se na novinky v uživatelském prostředí (video)

EMUI 10 od Huawei: podívejte se na novinky v uživatelském prostředí (video)

Smartphony Huawei a Honor se mohou těšit na novou verzi prostředí EMUI s číslem 10, která bude svázaná s chystaným Androidem Q. Nadstavba má doznat velkého množství změn, a to jak pod kapotou, tak na viditelných částech, s nimiž se bude uživatel každodenně setkávat. Nová verze EMUI bude odhalena již brzy, na nejzásadnější novinky Huawei láká v následujícím videu.

Jaké inovace EMUI 10 od Huawei nabídne?

  • optimalizaci systému z hlediska výdrže
  • široký výběr vzhledů Always-on displeje
  • magazínové uspořádání prvků
  • barevná schémata založená na systému Giorgia Morandiho
  • využívání zlatého řezu (nejen) u designu ikon
  • plynulejší animace
  • tmavý režim

EMUI 10 si některé principy vypůjčuje z OneUI od Samsungu, zejména rozdělení obrazovky na informační část a prostor pro interakce. Rozhraní na propagačním videu působí velmi svěže a konzistentně, potěšující navíc je, že jej dostane poměrně široké množství telefonů značek Huawei a Honor.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).