Domů » Bleskovky » Emoji 11.0 je kompletní: přibylo více než 150 nových smajlíků

Emoji 11.0 je kompletní: přibylo více než 150 nových smajlíků

Unicode konsorcium konečně po několika měsících schválilo finální a uzavřenou specifikaci Emoji 11.0, takže mohou začít firmy jako Apple, Google či Facebook začít pracovat na svých vlastních designech.

Nová verze Emoji přidává 157 nových položek, které doplní současných 2 666 smajlíků, nebo chcete–li emotikon. Novinek je opravdu hodně, ale nejvíce se mluví pravděpodobně o tom, že smajlící získávají nové účesy, v nichž konečně najdeme doposud opomíjené zrzky.

👀 First look: All 150+ Emojis for 2018

Pokud by vám nevyhovovalo video představení, kompletní seznam emoji je dostupný na Emojipedii. Přesně takto vypadající smajlíky ale asi v praxi moc často nepotkáte, Unicode poskytuje v podstatě jen jakousi šablonu, kterou si dle svých představ upraví jednotlivé operační systémy a služby.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

  1. Sice je ten systém samá chyba, ale hlavně že mají smajlíky, to je přece to nejdůležitější :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).