Domů » Bleskovky » Elon Musk: umělá inteligence způsobí třetí světovou válku

Elon Musk: umělá inteligence způsobí třetí světovou válku

Pokud něco budí Elona Muska ze spaní, s velkou pravděpodobností to bude umělá inteligence. Ta leží jihoafrickému rodákovi v hlavě již delší dobu, a aby zmírnil katastrofické důsledky, které by mohly s nadvládou počítačů přijít, výrazně podporuje projekt OpenAI. Ten by měl v ideálním případě nastavit jasné mantinely, aby se počítačová inteligence nevymkla lidstvu z rukou.

Klidu Muskovi příliš nepřidal ani ruský prezident Vladimir Putin, který v rozhovoru s ruskými studenty řekl, že „umělá inteligence je budoucností pro celé lidstvo. Skrývá jak obrovské příležitosti, tak i hrozby, které je těžké odhadnout. Kdokoliv se v této oblasti dostane nejdále, ovládne svět.“

Elon Musk na toto prohlášení reagoval na svém twitterovém účtu, kde poznamenal, že boj o nadvládu v oblasti umělé inteligence již začíná. Kromě Ruska a Číny se jej zúčastní i ostatní země, což by nakonec mohlo vyústit až ve třetí světovou válku. Vývoj umělé inteligence se totiž na úrovni států nejspíše nebude ubírat vstříc zákazníkům, ale spíše směrem k vývoji nových a účinných zbraní.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

13 komentářů

 1. Vizionar jako hrom. Kecám úplně do všeho a ono něco klapne. Aspoň bude mít výmluvu, že ten Mars nevyjde, když to může hodit na sabotaz A.I.!

 2. Opravdu je nutne psat o kazdem prdu toho zvanila s patentem na rozum?

 3. Hmmm nazvat žvanirna člověka který založil a řídí Tesla Motors a Space X která má spolupracovat obsahuje NASA je přinejmenším zábavné….třeba se plete třeba má pravdu, to se dozvíme za několik let.
  Ať je to jak chce, lidstvo je na technice až příliš závislé a to dobré rozhodně není, říkají to injini uznávání odborníci a nějací žvanilové na SM myslím obecně ne nikoho z vás, s tím nic nesvedou….tyto komentáře se zde a jinde objevují poměrně často.

  • Ano typický příklad závislosti na technice která kecá člověku do všeho,takže apon zde na SM budu našeptávač a autokorekturu vypínat.

 4. Nevím proč spousta lidí Elona odsuzuje.. Dokázal to co málo kdo a to že rejpe do všeho co ho zaujme nebo se mu nelíbí na tom nevidím nic špatného.. Já osobně ho vidím jako moderního filozofa, sice nepokládá otázky, ale mluví o veškerých možnostech které mohou nastat.
  Dle mého je „důležité“ se nad jeho slovy pozastavit a popřemýšlet.
  Myslím že je správné, že se píše o každém jeho slovu :)

  • Jsem téhož názoru a můj příspěvek to i potvrzuje ale bohužel jsme na české diskuzi a závist některých Čechů je odporná….závidí úspěch a to že dotyčný něco dokázal a nesedi tuhle chvíli na zadku u PC jako oni

  • Uff, ty s tou svou zavisti. Uz zase? Vzpamatuj se chlapce. Neoc si zjisti of financovani jeho projektu, o ztrate v ktere se topi tesla. O tom, jak dopadly prodeje tesly, kdyz zrusili subvencovani v jedne evropske zemi.

  • Vyjádřil nejsem svůj názor, je to firma podniká a to má svá úskalí a v dnešní době se snaží prosadit něco co se zbytku výrobců jaksi nelíbí….jiná neříkej mi chlapce….píšeš jako nejmenovaný tupoun tady ve flanelové.kosilce.

  • Budu ti rikat, jak ja uznam za vhodne. Tve prispevky svedci o tom, ze osloveni chlapce je aproprietni.

  • Ano jak chceš „tupce“!!!
   Pokud neumíš slušně diskutovat budeš u mě TUPEC kapišto???

  • Slušně jsem tě Jirko jsi průhledný, pozadal ať mi tak neříkáš, zebry to nerespektuje s je tvůj boj

  • Dekuji za potvrzeni mych slov, chlapce.

  • Ano Jiříku, jsi průhledný a nádherné. Mas spoustu volného času vid že tu zasiras diskuze tvými rádoby vtipnými komentáři tedy zvratky, chudáčku….ty jsi jako malej asi zkousel byli tebe oškliví že?????????????????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).