Elon Musk rozdává výpovědi. O práci přijde polovina zaměstnanců Twitteru

twitter 01

Miliardář Elon Musk na konci minulého týdne převzal otěže společnosti Twitter a začal jí vládnout pevnou rukou. Nejprve propustil vedení, poté rozpustil představenstvo a následně oznámil zdražení předplatného Twitter Blue. Tím však změny nekončí – nyní dochází i na řadové zaměstnance, jejichž počet chce Musk dramaticky snížit.

Ještě před nedávnem kolovaly internetem zvěsti, že novopečený majitel sociální sítě chce zredukovat pracovní sílu Twitteru o 75 procent. Podle nejnovějších zvěstí by to měla být zhruba polovina. Při současném počtu zaměstnanců by to znamenalo výpověď zhruba pro 3 700 z nich. Propouštění začalo dnes v 17:00 našeho času, o své budoucnosti se pracovníci dozvídají poměrně necitlivě prostřednictvím emailu.

Ty, které si Twitter hodlá ponechat, dostávají pracovní email s předmětem „Vaše role ve Twitteru“. Propuštění naopak budou kontaktováni v soukromé elektronické poště, kde budou popsány následující kroky. Pro dnešní den kanceláře zůstaly zavřené a všem zaměstnancům byl zrušen přístupy. Vlna propouštění je podle Muska nezbytná pro snížení nákladů za účelem zajištění úspěšného fungování společnosti v budoucnu.

elon musk flickr

Se způsobem nenadálého rušení míst zaměstnanci nesouhlasí – včera večer byla dokonce u federálního soudu v San Franciscu podána hromadná žaloba, která se odvolává na Zákon o upozornění na přizpůsobení a rekvalifikaci pracovníků. Podle něho mají společnosti se 100 a více zaměstnanci povinnost informovat zaměstnance o hromadném propouštění s předstihem minimálně 60 pracovních dní. Tento zákon již Muskovi přidělal vrásky letos v červnu při snižování pracovní síly ve společnosti Tesla. Na základě žaloby bývalých zaměstnanců jim tehdy nabídl týdenní odstupné.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku