TOPlist

Elon Musk je ode dneška pánem Twitteru. Původní vedení firmy rovnou vyházel

Včera, ve čtvrtek 27. října 2022, uzavřel Elon Musk svůj obchod se společností Twitter. Firmu provozující stejnojmennou sociální síť odkoupil za 44 miliard dolarů (1,079 bilionu korun). Okamžitě se tím pochlubil na Twitteru, kam v 5:49 ráno napsal „ptáček je osvobozen“ a na svém profilu si změnil popis o sobě na „Chief Twit“.

Krátce po dokončení akvizice začal Musk „úřadovat“. Podle informací listu The New York Times ihned propustil čtyři zástupce nejužšího vedení včetně generálního ředitele Paraga Agrawala a také finančního ředitele Neda Segala. Anonymní zdroj dokonce uvedl, že jeden z odejitých manažerů musel být z budovy Twitteru vyveden ochrankou.Nepřehlédněte

Twitter žene Elona Muska před soud. Šéf Tesly žádá odklad

V tuto chvíli není zcela jasné, jaké má Elon Musk s Twitterem plány. V minulosti se nechal slyšet, že by rád vytvořil ultimátní aplikaci na všechno, obdobu čínského WeChatu, ale pro svobodný západní svět. Investorům taktéž slíbil, že během příštích 6 let zvedne roční výnos firmy pětinásobně. Již teď má Muskův příchod pozitivní vliv na akcie Twitteru – za poslední měsíc se bez většího pádu hodnota jednoho kusu zdvihla skoro o čtvrtinu.

Mikroblogovací platformu založil 21. března 2006 vizionář Jack Dorsey a jeho tři přátelé Noah Glass, Biz Stone a Evan Williams. Na svém začátku šlo o unikátní službu – příspěvky zvané tweety se totiž kvůli absenci rychlého internetu v mobilních telefonech zveřejňovaly přes SMS. Proto se o Twitteru v jeho začátcích hovořilo jako o „SMS internetu“.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku