Twitter žene Elona Muska před soud. Šéf Tesly žádá odklad

Letos na jaře Elon Musk oznámil, že má zájem koupit Twitter, v dubnu pak spolu obě strany uzavřely dohodu. Z ní se ale vizionář nyní snaží vyvléct – údajně proto, že od zástupců Twitteru dostal nepravdivé a nekompletní informace o fungování firmy, na jejichž základě se rozhodoval. Provozovatelé sociální sítě s Muskovým tvrzením pochopitelně nesouhlasí a ženou jej před soud, neboť představenstvo firmy je zcela odhodláno akvizici dokončit.

Twitter zažaloval Elona Muska za porušení smlouvy o koupi společnosti a požádal soud v Delaware, aby miliardáři přikázal dohodu uzavřít. První zhruba hodinu a půl trvající slyšení žaloby se má odehrát už zítra 19. července, samotný soud o délce 4 dnů má proběhnout v září. To je pouhý měsíc před nejzazším termínem, do kterého měla být akvizice podle dohody uzavřena.

Právníci Elona Muska s termínem soudu nesouhlasí a navrhují jej přesunout na 13. února příštího roku, nebo na pozdější termín – ten zářijový je podle nich na takto závažný případ příliš uspěchaný. Muskův tým je toho názoru, že se jedná o kouřovou clonu, která má zakrýt pravdu o množství falešných a spamových účtů na síti. Podle Twitteru se Musk snaží z obchodu vycouvat kvůli poklesu cen akcií technologických společností – od dubna, kdy došlo k dohodě, tržní hodnota Twitteru poklesla o víc než 30 procent.

O tom, kdy bude řízení zahájeno, bychom se měli dozvědět právě po zítřejším prvotním slyšení, na němž si soudkyně Kathaleen McCormick vyslechne argumenty pro připravovaný proces.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku