TOPlist

Elektromobily Ferrari nebudou černé ovce, automobilka jim dodá legendární zvuk

červený vůž ferrari 458 italia na silnici
  • Vzpínající se kůň na žlutém pozadí neevokuje jen rychlost a špičkový design, ale také silný zvuk
  • Elektromobily jsou naproti tomu ve výchozím stavu tiché
  • Ferrari tak svým budoucím elektromobilům dodá specifický zvuk dodatečně

Jednou z avizovaných předností elektromobilů je jejich nižší hlučnost, především díky absenci spalovacího motoru. Pro ortodoxní petrolheady a automobilové nadšence je ovšem slovní spojení „tichý automobil“ spíše sprosté slovo, což pro značky specializující se na výrobu sportovních a luxusních modelů může být potenciálně problém. Lidé z Ferrari se rozhodli, že se o ikonický zvuk svých vozů rozhodně nenechají po vstupu do světa čisté elektromobility připravit.

Do svých budoucích elektrických žihadel budou v Maranellu montovat speciální reproduktory, které budou vydávat zvuk imitující benzínové motory. Tamní inženýři z oblasti zvukového designu už nyní pracují na tom správném doprovodu, který by uspokojil i skalní automobilové nadšence. V minulosti jsme se s něčím podobným setkali zejména ve spojitosti s ochranou chodců, ale ani v ohledu zvýšení řidičského zážitku tímto způsobem není automobilka proslavená rudými sporťáky první.ferrari logo unsplashNepřehlédněte

Ferrari chystá první elektrický supersport, půjde o „historický milník značky”

Času každopádně není nazbyt. Podle generálního ředitele Benedetta Vigna je v plánu odhalit první čistě elektrické Ferrari už v roce 2025. Jestli bude zvuk dostatečně autentický, aby přesvědčil i ty největší odpůrce elektromobility, je těžké odhadnout, nicméně italská legenda nejednou překvapila celý motoristický svět. Není tak vyloučeno, že se to podaří i nyní.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku