Domů » Bleskovky » Ferrari chystá první elektrický supersport, půjde o „historický milník značky“

Ferrari chystá první elektrický supersport, půjde o „historický milník značky“

Symbolem pro luxusní sportovní auta je bezesporu italská značka Ferrari. Přes osmdesát let jsou automobily s černým koněm ve znaku považovány za průkopníky v oblasti automobilismu. Novému trendu elektromobility sice automobilka z Maranella dvakrát neholduje, nějaké zkušenosti v této oblasti nicméně má. Prvním pokusem bylo částečně hybridní La Ferrari v roce 2013, tím posledním naopak plug-in hybryd SF90 Stradale z roku 2019.

ferrari logo unsplash
Kdy se dočkáme prvního elektromobilu od Ferrari?

Nyní se čile spekuluje, že další milník v posunu od spalovacích motorů k elektromotorům je pro italského výrobce na spadnutí. Prvního elektromobilu se údajně máme dočkat už v roce 2025. To částečně potvrdil šéf Ferrari John Elkann.

Ferrari SF90 Stradale wiki
Ferrari SF90 Stradale

Nepřehlédněte – Přemýšlíte o koupi Ferrari? Za doplňkovou výbavu můžete utratit miliony

„Můžete si být jistí, že o tomhle celou dobu sníte. Inženýři a designeři z Maranella se ze všech sil snaží naplnit očekávání pro tento historický milník značky,“ řekl Elkann. Bohužel nic víc o chystaném elektrickém Ferrari pro tuto chvíli nevíme.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. subjektivne ta nejikonictejsi cast ferrari a oni ji zabiji :/

  2. hybryd :DDDD come on

  3. Souhlasím. Zježené chlupy ze zvuku motoru určitě budou spoustě lidem chybět, nicméně značce bohužel nic jiného nezbývá. Trend a cesta je jasná a kdo se nepřízpusobí, končí.. Tento krok je pro automobilku logický a nebojím se říct, že do budoucna existenční.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).