Ferrari chystá první elektrický supersport, půjde o „historický milník značky“

ferrari logo unsplash

Symbolem pro luxusní sportovní auta je bezesporu italská značka Ferrari. Přes osmdesát let jsou automobily s černým koněm ve znaku považovány za průkopníky v oblasti automobilismu. Novému trendu elektromobility sice automobilka z Maranella dvakrát neholduje, nějaké zkušenosti v této oblasti nicméně má. Prvním pokusem bylo částečně hybridní La Ferrari v roce 2013, tím posledním naopak plug-in hybryd SF90 Stradale z roku 2019.

Nyní se čile spekuluje, že další milník v posunu od spalovacích motorů k elektromotorům je pro italského výrobce na spadnutí. Prvního elektromobilu se údajně máme dočkat už v roce 2025. To částečně potvrdil šéf Ferrari John Elkann.

Ferrari SF90 Stradale wiki
Ferrari SF90 Stradale

Nepřehlédněte – Přemýšlíte o koupi Ferrari? Za doplňkovou výbavu můžete utratit miliony

„Můžete si být jistí, že o tomhle celou dobu sníte. Inženýři a designeři z Maranella se ze všech sil snaží naplnit očekávání pro tento historický milník značky,“ řekl Elkann. Bohužel nic víc o chystaném elektrickém Ferrari pro tuto chvíli nevíme.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku