Cena:

Elegantní Oppo N1: Jaké funkce nabídne dotyková plocha na zadní straně?

Aktualizováno 27. srpna, 18:55

Na kanále jednoho z uživatelů čínské sociální sítě Weibo se objevily obrázky znázorňující funkce speciální dotykové plochy, která bude umístěna na zadní straně telefonu v oblasti loga výrobce. Za pomoci nejrůznějších gest ji bude možné využívat k celé řadě úkonů, tady jsou ukázky některých z nich:

 
Pohybem prstu nahoru a dolů půjde posouvat stránku ve webovém prohlížeči

 
Tahem prstu v horizontálním směru se budete přepínat mezi plochami na hlavní obrazovce

 
Přidržením prstu na logu výrobce odemknete telefon, v aplikaci fotoaparát zase pořídíte snímek


Kliknutím na plochu budete moci potvrzovat akce, spouštět přehrávání hudby či záznam v diktafonu

Původní článek: Oppo N1 na nových snímcích

Výrobce Oppo minulý týden poodhalil svůj chystaný přírůstek do rostoucí kategorie fototelefonů. Hlavní devizou modelu N1 bude 13Mpx fotoaparát s Owl technologií umožňující pořizování kvalitních fotografií i za horších světelných podmínek, chybět nebude ani xenonový blesk.

 
Takto by údajně měla vypadat zadní strana Oppo N1

Kromě velkého displeje (zřejmě s fullHD rozlišením) bychom se měli dočkat 2 GB operační paměti RAM, tenkého těla a systému Android 4.2 nebo 4.3 doplněným o uživatelské prostředí výrobce. Další specifikace zatím nejsou známy, více bychom se však měli dozvědět 23. září, kdy má být novinka oficiálně představena.

Zajímavým vylepšením modelu Oppo N1 by měl být dotykový panel umístěný na zadní straně. Jeho podobu zatím ještě neznáme, ale na internetu se nyní objevily dvě fotografie, které „en-jedničku“ zachycují alespoň z přední strany.


Zadní strana by měla nabídnout speciální dotykovou plochu s pokročilými možnostmi ovládání

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.