Domů » Bleskovky » Eldar Murtazin: Galaxy S5 bude představen 23. února v 18:00 v Barceloně

Eldar Murtazin: Galaxy S5 bude představen 23. února v 18:00 v Barceloně

Vypadá to, že očekávané a dlouho spekulované datum představení Galaxy S5 je konečně na světě. Podle kontroverzního a některými příliš neoblíbeného novináře Eldara Murtazina z ruského serveru Mobile-Review.com se Samsung rozhodl, že vlajkový model představí v neděli 23. února v Barceloně, konkrétně v 18:00. To je den před zahájením Mobile World Congressu, kde nebude chybět ani naše redakce. Podle Murtazina bude cena obdobná jako v případě Galaxy S4 a telefon se na pulty obchodů dostane v polovině dubna.

Novinkou by mělo být zcela nové uživatelské prostředí, které už ale údajně neponese název TouchWiz. Specifikace telefonu Murtazin neupřesnil, ale mělo by se podle něj jednat o známé údaje, které se objevily v předchozích dnech.

 
Jeden z mnoha konceptů, jak by mohl Samsung Galaxy S5 vypadat

 • nový design, který bude představovat větší skok než z Galaxy SIII na Galaxy S4
 • plastové tělo s možnou dražší verzí, která bude z kovových materiálů
 • 3 GB nebo 4 GB operační paměti RAM
 • procesor Qualcomm Snapdragon 805 a nový Exynos od Samsungu (podle verze)
 • nové uživatelské rozhraní
 • 5,2 palcový displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů
 • 16megapixelový fotoaparát 
 • baterie s kapacitou okolo 3 000 mAh
 • snímač otisků prstů

Se slabším přijetím Samsungu Galaxy S4 a klesajícím ziskem musí Samsung do budoucí vlajkové lodě vkládat velké naděje a musíme doufat, že se díky tomu dočkáme velmi atraktivního produktu. Pokud jde o zdroj informace, tak Eldar Murtazin o dění v Samsungu často informuje s předstihem a svědčí o tom i jeho loňská přesná trefa ohledně premiéry modelu Galaxy S4. Uvidíme tedy, jak přesný bude jeho odhad pro představení očekávaného Galaxy S5. Doplníme ještě, že na začátku ledna se viceprezident oddělení designu ze Samsungu nechal slyšet, že se premiéry skutečně dočkáme před MWC. Několik dnů poté ale viceprezidentka jihokorejského giganta tento termín nepřímo vyvrátila. Uvidíme tedy, jak to nakonec dopadne.

David Podzimek

8 komentářů

 1. -design je mi ukradený, -plast/kov je mi ukradený (provozováno v krytu), – 3/4GB RAM nepotřebuji (trvale 1GB volných s custom ROM), – více MHz bych ocenil, – uživatelské rozhraní je mi ukradený (mám stock shell od Google nebo cokoli z nekonečna možností), – větší telefon nepotřebuji, už 5″ se blbě ovládá a mám lidské schpnosti rozlišování, – nefotím, – baterii mám 2x2600mAh, není moc co řešit, – snímač otisků bych denně ocenil 50x

  Z toho my vyšlo, že to přináší jednu užitečnou inovaci, jednu „proč ne“ a hromadu nesmyslů. Letos ušetřím:-)

 2. Já si zas počkám na Note 4, doufám že naroste uhlopříčka aspoň na 6 coulů.. jak si člověk jednou zvykne na větší displej, už nic menšího nechce…je to žrádlo prostě :)

 3. Chuy (neregistrovaný)

  Já počkám na Note 4 a koupím ho ale jen když bude mít procák na 16 nm. Pokud ne, Tak počkám na Note 5.

 4. Eldar zase „tipuje“ něco skoro jasného, aby získal důvěru na šíření úplných bludů.

  • Tony (neregistrovaný)

   Ak ten dátum je pravda tak to Snapdragon 805 nebude mať alebo sa začne verzia s tímto SoC predávať až v júni, čomu neverím.

  • Martin II (neregistrovaný)

   Tony: A nechcu tam davit ten ich exynos?

  • Tony (neregistrovaný)

   Aj ten, ale neverím, že ich vyrobia toľko a taktiež si nie som istý podpory LTE

  • Však to je nejlepší, ne? Prohlášením „zítra vyjde slunce“ si získám důvěru naivních novinářů a pak si zas mohu vesele vypouštět smyšlené bludy.

   Ovšem nejlepší je, že upřesní datum a čas, ale o specifikacích a UI – výrok „Specs – u know them :) new touchwiz ;)“ je naprosto směšný :D

   Že by tvůrci horoskopů přešli na Twitter do prognóz o mobilních telefonech?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).