Dvě verze Galaxy Note 7 v benchmarku: Je výkonnější Snapdragon 82x nebo Exynos 8893?

2. srpna se má odehrát premiéra tabletofonu Samsung Galaxy Note 7 a jeho zakřivené varianty. Kromě dvou „displejových“ verzí se mají také lišit modely pro americký trh a pro zbytek světa – stejně jako v případě Galaxy S7 bude rozdílovým parametrem použitý čipset. Obě varianty nyní zachytil benchmark GeekBench.

Samsung Galaxy Note 7

Verze pro americký trh má nést označení SM-N930R6 a má ji pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 820 (nebo 823), zatímco na ostatních trzích se má o pohon starat Exynos 8893 přímo od Samsungu; tento model ponese označení SM-935F. Obě verze mají mít podle benchmarku 4 GB RAM, přestože na základě předchozích spekulací je očekáváno 6 gigabajtů. Jak si v testu oba telefony vedly?

Ve výkonu jednoho jádra má být nepatrně silnější model se Snapdragonem (2230 vs. 2300 bodů), zatímco ve vícejádrovém výkonu drtivě vyhrává model s Exynosem (8110 vs. 5360 bodů).

Nám nezbývá než doufat, že se Samsung Galaxy Note 7 dostane po roční pauze i do Evropy a na český trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. zipiik (neregistrovaný)

    Z vysledku, pokud jsou prave, vypliva jen, ze u Exynos umi zapnnout vsech 8 jader naraz. Otazkou je spotreba a s tim souvisejici chlazeni v tomhle modu a kterym aplikacim se tenhle mid povoli…aby to zas nebylo tak, ze bude povoleny jen benchmarkum, ale bezne aplikace budou mit pristupny jen mod 4+4 kvuli vydrzi a stabilite.

  2. Lukáš Dočekal (neregistrovaný)

    U TOP Samsungů je Exynos vždy lepší volbou:vyšší výkon nižší spotřeba a daleko lepší optimalizace.U svého SG Note 4 N910c to mohu potvrdit.Výsledek v AnTuTu téměř 67 tisíc bodů.Při hrách jako Ingress a Pokémon Go se hřeje méně než Snap 801 u Xperie Z3.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel