Domů » Bleskovky » Dvě verze Galaxy Note 7 v benchmarku: Je výkonnější Snapdragon 82x nebo Exynos 8893?

Dvě verze Galaxy Note 7 v benchmarku: Je výkonnější Snapdragon 82x nebo Exynos 8893?

2. srpna se má odehrát premiéra tabletofonu Samsung Galaxy Note 7 a jeho zakřivené varianty. Kromě dvou „displejových“ verzí se mají také lišit modely pro americký trh a pro zbytek světa – stejně jako v případě Galaxy S7 bude rozdílovým parametrem použitý čipset. Obě varianty nyní zachytil benchmark GeekBench.

Samsung Galaxy Note 7

Verze pro americký trh má nést označení SM-N930R6 a má ji pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 820 (nebo 823), zatímco na ostatních trzích se má o pohon starat Exynos 8893 přímo od Samsungu; tento model ponese označení SM-935F. Obě verze mají mít podle benchmarku 4 GB RAM, přestože na základě předchozích spekulací je očekáváno 6 gigabajtů. Jak si v testu oba telefony vedly?

Ve výkonu jednoho jádra má být nepatrně silnější model se Snapdragonem (2230 vs. 2300 bodů), zatímco ve vícejádrovém výkonu drtivě vyhrává model s Exynosem (8110 vs. 5360 bodů).

Nám nezbývá než doufat, že se Samsung Galaxy Note 7 dostane po roční pauze i do Evropy a na český trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments