Domů » Bleskovky » Sidefari: Šikovná aplikace pro iOS, se kterou lze otevřít dvě okna v Safari vedle sebe

Sidefari: Šikovná aplikace pro iOS, se kterou lze otevřít dvě okna v Safari vedle sebe

Jednou z důležitých funkcí operačního systému iOS 9 je možnost zobrazení dvou spuštněných aplikací vedle sebe. Apple ji nazývá Split View a největší smysl dává na velkém displeji nedávno představeného iPadu Pro. Bohužel první recenze naznačují, že vývojáři zřejmě nemysleli na všechny scénáře, jinak si totiž nelze vysvětlit chybějící možnost otevření dvou oken prohlížeče Safari. Tato skutečnost dala podnět k vytvoření aplikace Sidefari, za jejíž vznikem stojí vývojář Francisko Cantu.


Aplikaci lze spustit na modelech iPad Pro, iPad Air 2 a iPad mini 4, u nichž Apple podporuje zobrazení dvou aplikací vedle sebe. Je pouze škoda, že Sidefari neduplikuje uložené záložky, na druhou stranu disponuje integrovaným nástrojem Safari View Controller a blokací reklam. Jestliže vlastníte jeden z výše uvedených iPadů a toužíte po možnosti zobrazení dvou aktivních oken Safari, můžete si užitečný software stáhnout prostřednictvím App Store za částku 0,99 euro.

Odkaz na App Store

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments