Dvě čínské tiskovky v jeden den: příští středu představí své novinky Xiaomi a Meizu

Okurková sezóna je v plném proudu, příští týden nám ji nicméně oživí čínští výrobci Xiaomi a Meizu. Obě společnosti si na příští středu 26. července naplánovaly tiskové konference, na nichž představí nové smartphony a další novinky.

Meizu Pro 7

V případě Meizu se bude jednat o nový smartphone Pro 7, jehož hlavní předností bude sekundární displej na zadní straně zařízení.

Na rozdíl od ruského Yota Phone nebude zadní panel využívat technologii e-ing, ale bude se jednat o standardní LCD displej situovaný do levého horního rohu pod duální fotoaparát. I přes svoji malou velikost bude možné na zadní displej zrcadlit obsah z hlavního zobrazovače, což se může hodit například při focení selfies kvalitnější zadní kamerou se dvěma čočkami.

Meizu Pro 7 bude pohánět nový desetijádrový čipset MediaTek Helio X30, přijít by měla i varianta Plus s větším displejem.

Xiaomi Mi 5X a MIUI 9

Příští středu se také setkáme s novým smartphonem střední třídy Xiaomi Mi 5X, který má nabídnout kovové tělo, 5,5″ Full HD displej, čipset Qualcomm Snapdragon 625 a 4 GB RAM. Na zadní straně nebude chybět duální fotoaparát a čtečka otisků prstů. Cena telefonu se má dotýkat 2 tisíc CNY (asi 6 700 korun bez DPH).

Nový smartphone doprovodí nová verze prostředí systému MIUI 9 postavená na posledním Androidu Nougat. Nový systém má podle posledních spekulací dostat celkem 14 stávajících modelů (více informací).

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku