Domů » Bleskovky » Dva smartphony OnePlus Nord v přípravě. Známe jejich specifikace

Dva smartphony OnePlus Nord v přípravě. Známe jejich specifikace

Střední třída chytrých telefonů je v posledních několika letech s trochou nadsázky zajímavější než špičkové vlajkové lodě. Zatímco lepší fotoaparát a výkonnější procesor už u telefonu za třicet tisíc nikoho nepřekvapí, technologie loňských špičkových modelů u smartphonu za deset tisíc vzbudí mnohem více pozornosti. Od doby, co se v tomto segmentu trhu začal výrazněji angažovat čínský výrobce OnePlus s modelovou řadou Nord, je o střední třídu mnohem vyšší zájem.

OnePlus Nord 00
OnePlus Nord

Ostatně telefon OnePlus Nord byl doslova trefou do černého. Ačkoli hozenou rukavici už zvedly firmy jako Samsung s telefonem A52 5G, Xiaomi s Mi 11 Lite 5G nebo stájový kolega Realme 8 5G, OnePlus se nehodlá vzdát jen tak bez boje. Po trochu rozpačitých telefonech Nord N10 5G a Nord N100 chystá čínská značka další dva kousky, kterými by ráda vody střední třídy opět rozvířila.

OnePlus Nord N10 2
OnePlus Nord N10

Prvním z nich je OnePlus Nord CE 5G, k jehož oficiálnímu představení pro indický a evropský trh má dojít už 10. června. Podle spekulací bychom se mohli dočkat 6,43″ OLED displeje s podporou 90Hz obnovovací frekvence, procesoru Qualcomm Snapdragon 750G a trojice fotoaparátů na zádech, z nichž ten hlavní by měl dostat rozlišení 64 Mpx.

OnePlus Nord N100 uvod
OnePlus Nord N100

Druhým smartphonem je OnePlus Nord N200 5G, který, jak již název napovídá, navazuje na model Nord N100. Ten velkou díru do světa neudělal i přes to, že za dostupnou cenu nabídl 90Hz obnovovací frekvenci displeje. Tentokrát bychom se mohli dočkat cenového hitu s podporou sítí 5. generace, nicméně podle spekulací se telefon objeví pouze ve Spojených státech a Kanadě.

Spekulace se vynořily také okolo nástupce slavného OnePlus Nord, který je podle úniků taktéž v přípravě. Toho bychom se mohli dočkat na samostatném představení, které je údajně plánováno na 25. června.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).