Domů » Bleskovky » Dva a dost. Apple na svém webu omezuje nákupy iPhonů a iPadů

Dva a dost. Apple na svém webu omezuje nákupy iPhonů a iPadů

Společnost Apple bojuje kvůli nemoci COVID-19 s nedostatkem zařízení, některé konfigurace iPhonů jsou nedostatkovým zbožím. Apple navíc po celém světě (s výjimkou Číny) uzavřel své fyzické Apple Story, takže zákazníci si musí pro nová zařízení chodit buď do otevřených obchodů třetích stran, nebo přímo na web Apple. Druhá možnost s sebou ovšem nese drobný háček.

apple

Apple zřejmě kvůli nedostatku skladových zásob omezuje možnosti nákupů; jakýkoliv iPhone v nabídce si můžete zakoupit maximálně dvakrát, víc vám Apple Store nedovolí. To samé platí i pro čerstvě představené iPady Pro v obou velikostech. Pokud chcete v jednom nákupu pořídit více iPhonů nebo iPadů, musí mít různé konfigurace. Apple tímto omezením patrně bojuje proti překupníkům, kteří by mohli zneužít omezené zásoby a prodávat nedostupné jablečné produkty za vyšší ceny. Běžný smrtelník zřejmě žádné omezení nepocítí, kdy naposledy jste potřebovali koupit tři a více stejných iPhonů?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na