Domů » Články » Druhá Xiaomi Mi Zone otevřena. V Pardubicích byl k vidění i bezrámečkový Mi Mix 2

Druhá Xiaomi Mi Zone otevřena. V Pardubicích byl k vidění i bezrámečkový Mi Mix 2

Společnost Beryko s.r.o. včera v Pardubicích v OC Atrium Palác otevřela druhou oficiální Mi Zone. Stalo se tak dva měsíce od otevření prvního kiosku v Praze, který najdete v obchodním centru Atrium Flora (více informací).

Dalším velkým lákadlem zde byla druhé generace „bezrámečkového“ smartphonu Xiaomi Mi Mix 2 (první dojmy), kteří si zájemci mohli vyzkoušet. A právě tento model zde budil zasloužený rozruch. Jeho design je totiž velice atraktivní a každý návštěvník si jej chtěl vyzkoušet na vlastní pěst.

„První česká Mi Zone je od srpna v provozu v pražském obchodním centru Atrium Flora, teď přichází na řadu město perníku a ještě do konce roku přibudou další,“ říká Ondřej Jirovec, ředitel společnosti Beryko, která prostřednictvím e-shopu Beryko.cz už několik let dodává produkty Xiaomi na český trh.

Čínská značka Xiaomi v Evropě ve spolupráci s regionálními partnery využívá dvou typů obchodů – Mi Store a Mi Zone, který svou velikostí připomíná malou showroom. Jak nám už v minulosti potvrdil jednatel společnosti Beryko s.r.o., Ondřej Jirovec, Xiaomi obchodů bude na našem území přibývat a v budoucnu se v Praze dočkáme i větší prodejny Mi Store.

Ondřej Jirovec, jednatel společnosti Beryko s.r.o., která stojí za Mi Zone v České republice

Při příležitosti otevření nového Xiaomi obchodu jsme vyzpovídali Ondřeje Jírovce ohledně dalších plánů expanze značky Xiaomi na českém trhu:

1) Pardubická Mi Zone je po Praze již druhou otevřenou v ČR. Jaké jsou další plány do budoucna? Dočkáme se například většího Mi Store?

Otevření Mi Store připravujeme na první kvartál roku 2018, mezitím máme v planu každý měsíc otevřít nový Mi Zone ve všech krajských městech. Rád bych touto cestou rovnou pozval čtenáře na otevření Mi Zone v Olympii Plzeň 1. listopadu.

2) Jak složité vlastně bylo získat licenci na provoz oficiálních obchodů Xiaomi? Do doby, než jste se stali oficiálním partnerem Xiaomi, zde působilo několik distributorů. Od kdy probíhala jednání na otevření první pobočky v Praze?

Jednání započala na začátku letošního roku. Domnívám se, ze si Xiaomi uvědomilo, že máme pro jejich brand stejné nadšení jako oni sami, což nám výrazně usnadnilo vyjednávací pozici.

3) V Pardubicích si dnes návštěvníci vůbec poprvé mohli osahat atraktivní Mi Mix 2 s bezrámečkovým designem. Kdy plánujete jeho uvedení do prodeje a jaká bude cena?

Xiaomi Mi Mix 2 by se na českém trhu měl objevit na přelomu října a listopadu za doporučenou koncovou cenu 14 990 Kč včetně DPH. Půjde o variantu se 6 GB RAM a 64GB úložištěm (více informací). Jednáme také o uvedení exkluzivní edice s keramickým tělem a 8 GB RAM/128GB pamětí.

4) Xiaomi rozhodně není jen o telefonech, ale i o dalších produktech (chytrý deštník, nebo třeba rýžovar…), plánuje v budoucnu rozšíření portfolia o nějaké další zajímavé produkty?

V současné době telefony doplňuje příslušenství v podobě fitness náramků Mi Band a powerbanky, výhledově přemýšlíme například o Xiaomi routerech a netrpělivě očekáváme vydání nové generace náramku Mi Band 3.

5) Pokud má uživatel nějaký problém se svým Xiaomi telefonem, může na Mi Zone získat nějakou pomoc či podporu?

Každý zaměstnanec Mi Zone prochází školením a měl by tak být připraven poradit s většinou problémů. Zároveň na oficiálních stránkách MojeMi.cz funguje call centrum včetně emailové podpory, kam se zákazníci rovněž mohou obracet.

6) Jak je to s případnými reklamacemi? Je možné je řešit přímo na Mi zónách?

Zboží zakoupené v Mi Zone lze reklamovat přímo na prodejně, nebo zasílat na naši centrálu.

7) Xiaomi a globální verze telefonů (s LTE) byly často skloňovaným termínem. Změnilo se něco za poslední dobu u Xiaomi a můžeme nyní počítat s tím, že nově představené telefony již budou nabízet kompletní podporu u nás používaných pásem? Například u Mi Mix 2 už je podpora kompletní.

Vzhledem k zájmu továrny expandovat na zahraničních trzích předpokládáme, že podpora našich LTE pásem by měla být samozřejmostí u všech budoucích modelů. Současný vlajkový model mi Mix 2 je toho dobrým příkladem.

8) Nedávno jsme zaznamenali přítomnost druhého oficiálního distributora na českém trhu. Co přesně to pro český trh a českého zákazníka znamená?

Přítomnost dalšího distributora vítáme, protože to pomůže k rychlejší expanzi a rozšíření značky na českém trhu. Z mého pohledu působí neprofesionálně pouze to, že si konkurenční firma vystavila certifikát, který není pravý a věřím, že ho brzy odstraní.

9) Nedávno jste oznámili partnerství s firmou SWS. Co si od toho slibujete?

OD partnerství s firmou SWS, jakožto druhého největšího IT distributora na českém trhu, která má velmi dobré jméno a na trhu působí od roku 1991, si slibujeme rychlejší expanzi na lokálním trhu. SWS již s prodejem Xiaomi produktů má zkušenosti, takže rozšíření spolupráce v tomto směru se přímo nabízelo.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. Ještě, kdyby tak měli stejné nadšení pro řešení reklamací a nehledali pouze způsoby, jak se zákazníkem vydrbat.

 2. Fíhááá… IT firma SWS působí na trhu od roku 199! Ti mají tedy zkušenosti na rozdáváni…

  Celkem pobavilo :)

  • Upraveno, vypadla mi tam jednička na konci :-)

  • Stane se :) Skoro jsem to trefil – 199! & 1991.

   Pěkný den přeji

  • Jo a co tě na tom pobavilo? V roce 1991 byly sotva pevný linky v domácnostech, takže na IT firmu je to sakra hodně. To není pivovar aby to mělo historii 200 let.

 3. Spíše než luxusní keramickou verzi mi mix 2 s 8 GB RAM a 128GB úložného prostoru bych uvítal tu klasickou alespoň v 128GB verzi a kdyby to šlo, tak rovnou i 256.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).