Domů » Bleskovky » Dropbox má další problém: Únik 7 milionů hesel k uživatelským účtům

Dropbox má další problém: Únik 7 milionů hesel k uživatelským účtům

Za začátek tohoto týdne nebude Dropbox vzpomínat v dobrém, včera přiznal problém s nenávratným smazáním souborů některých uživatelů, nyní se na internetu objevil seznam 7 milionů hesel k uživatelským účtům. Na rozdíl od nedávného úniku hesel k účtu Googlu je většina uniklých kombinací a hesel autentická.

  

Dropbox se k situaci vyjádřil, že k úniku nedošlo narušením zabezpečení služby, ale kvůli službám třetích stran, které vyžadovaly přihlašovací údaje k Dropboxu. Zároveň ale přiznal, že o útoku na účty svých uživatelů věděl, situaci nicméně řeší až po té, co došlo k úniku; údajně protože naprostá většina hesel byla již neplatná. To ale rozporuje server Neowin, který několik kombinací „úspěšně“ vyzkoušel. Uživatelům nicméně doporučujeme změnit uživatelská hesla k Dropboxu a nepoužívat stejná hesla na více službách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Zrovna „vedle“ je diskuse s nevěřícnými tomáši, že domácí záloha/server má smysl a není zde vyšší riziko selhání HW:)

  A toto krásně téma to doplňuje, dá se k němu říci např. OwnCloud.

  • Vítek (neregistrovaný)

   OwnCloud mam doma, bezi virtualne na ESXi serveru a nemuzu si to vynachvalit…

 2. Jsem rad, ze Dropbox nepouzivam.

 3. takže ako u gmailu to nesúvisí so zabezpečením dropboxu ale že BFU dali svoje hesla na nejakých pochybných stránkach tretích strán

  • přesně tak, akorát se krásně o tom píše, navíc když se nejedná o MS službu. Lidské hlouposti neodolá žádná ze služeb.

 4. pavlik.mracek

  já třeba nechápu, co lidi na tom dropboxu vidí.. vždyť jeho nabídka není žádný zázrak, málo kapacity a za víc tvrdě platit.. To třeba Google Disk nebo OneDrive mají víc kapacity (a její přikoupení nikoho nezruinuje), zabudované kancelářské aplikace a pro mě i lepší funkčnost.

  Tak proč Dropbox, ještě když teď má ty problémy s bezpečností?

  • Protože u GD a OD se ti synchronizuje co chtějí oni (IMHO na nic), zatímco u DP nebo OwnCloudu to, co si nastavíš (základní požadavek), myšleno složky.

  • když dostanete 50GB na 2 roky zadarmo, tak proč ne? Jinak se ukazuje, že je lepší mít vše v mobilu, případně na SD kartách a nikoliv v luftu. Doufám, že Android „nezabije SD karty“

  • Android ne, ale Google…

  • Dano (neregistrovaný)

   … uz zabil. Vid KitKat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).