Rook: Dron na hlídání domova, kterého můžete ovládat odkudkoliv na světě

Drony jsou oblíbenou technickou hračkou dneška, se kterou si vyhrají všichni od nejmenších, až po největší. Jejich největší nevýhodou je omezený rádius, ve kterém jej můžete ovládat. Novinka, která nyní sbírá finanční prostředky na portálu Indiegogo vám umožní ovládat jej odkudkoliv na světě. I to však má svá omezení.

6OYWRDO

Dron Root budete moci ovládat po jeho připojení k WiFi. Jeho dolet je tedy také limitován, vzhledem k jeho použití to však nebude na překážku. Root má totiž sloužit jako jakýsi dron „hlídač,“ s jeho pomocí můžete kontrolovat děti, pokud si vyrazíte na večer do divadla nebo k přátelům, domácí mazlíčky, nebo třeba zda jste nenechali před odjezdem na chatu zapnutý sporák. K tomu, abyste se mohli skrze jeho kamery na domácnost podívat, vám postačí připojení k internetu na obou stranách, tedy třeba i z kavárny na druhé straně světa.

Pro ovládání letce je vyvíjena aplikace, která se chystá pro Android a iOS. Nabíjení bude vyřešeno bezdrátovou nabíječkou, po každém letu tedy postačí vrátit se na základnu a nechat dron, aby se nabil před další výpravou.

Cena po uvedení na trh se bude pohybovat mezi 200 a 250 dolary, tedy mezi 4800 a 6000 Kč. Pokud byste však drona chtěli získat levněji, podpořením kampaně jej můžete mít již za 99 dolarů (zhruba 2400 Kč).

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Jeden komentář

  1. Smejky01 (neregistrovaný)

    Nějak mě uniká výhoda oproti IP kamerám v domácnosti. Hlídat s tím malé děti? Co když se přeruší spojení, co velké latence, manévrování mezi vybavením bytu,…
    Být to použitelné venku přes LTE, tak řeknu super, ale tohle je jen další kýčovina k ničemu a vyhozených 20.000$ od přispěvovatelů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel