Domů » Bleskovky » Dostane Huawei Mate 30 pět fotoaparátů? Patent tomu nasvědčuje

Dostane Huawei Mate 30 pět fotoaparátů? Patent tomu nasvědčuje

Smartphony řady Huawei Mate 20 byly představeny teprve před dvěma měsíci, jejich čínský výrobce však už nyní přemýšlí o jejich nástupcích. Naznačuje to čínský patentový úřad, který v první den letošního roku přijal od Huawei patentovou přihlášku na kryt telefonu s následujícím obrázkem.

Kryt telefonu naznačuje, jak by měl vypadat Huawei Mate 30
Kryt telefonu naznačuje, jak by měl vypadat Huawei Mate 30

Výřez pro hlavní fotoaparát naznačuje, že Huawei přemýšlí o rozšíření počtu čoček fotoaparátu ze současných tří na více, pravděpodobně 5. Toto množství kamer by firma Huawei nepoužila jako první, ke stejnému kroku se chystá i HMD se smartphonem Nokia 9. Kryt od Huawei odhaluje i další otvory, dole na reproduktor, USB-C a mikrofon, nahoře zřejmě na infračervený port. Nutno podoktnout, že se jedná pouze o patentovou přihlášku, která se nikdy nemusí dočkat naplnění.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. To už se patentují i kryty? Tvl ??

 2. Aspon deseticocku by to chtelo.

  • A nebo je tam místo pro xenonovy blesk. Tři různé fotoaparáty jsou v mobilním telefonu takový ideál. Co přinesou další fotoaparáty navíc netuším. Raději by se mohli soustředit na vylepšování těch tří fotoaparátů a na spolupráci těch tří dohromady. Uvidíme. Fotoaparáty v mobilech se šíleně rozjely…

 3. Marek Studnicka

  V souvislosti s tímto článkem chci zde upozornit na jeden zcela vážný problém,který se netýká jen mne!Vlastním Huawei Mate 20 Pro a s příchodem Nové Sony XZ4 se ho rád zbavím!!!Důvodem jsou naprosto nekvalitní videa,což nemá obdoby!!!!!Už i recenze zminovaly,že kvalita je pouze průměrná,ale to,co jsem získal přímo otřesné,je následující:Stabilizace videa nepracuje vůbec-telefon se při chůzi klepe jak osika!!!Neustále vypadávají kanály,velmi slabý zvuk,jednou slyšíte hovor lidí na ulici normálně,podruhé místo slov jakoby kunkání a jakoby byl telefon uzavřen v plechovce,tedy mimo reálný příjem zvuku.A to má být co?Za 25 000?Abych zde nebyl napadán za předpojatost,tak 2 podstatné fakty:1-videa jsem točil souběžně s kolegou,jež vlastní Sony XZ3-zde naprostá kvalita,nebudu dál komentovat!!!Za 2:Na slavné diskuzi Huafan o tom je zaližena diskuze a NIKOHO to nezajímá!!!!!Takže at si raději jaždý udělá ůsudek sám!!!Pro je toto Cha_Hei smejd 20 a už se Těším,až se vrátím k Sony-ta totiž na rozíl od těchto nedodělků videa umí!!!!

  • Kdybys raději nekecal. Zvuk můžu srovnat s galaxy s7, stejně jako videa. Stabilizace funguje právě dost dobře, ale každý ať si dohleda. Kvalita videi není úplně nejlepší, ale jeslti jsi získal otřesné videa, tak kdoví, kde je chyba. Co kdyby jsi sem nějaká videa hodil? Už jsem to psal na Huafan.cz, kde jsou ta videa ohňostroje? Už je to tam dva dny a nic, žádné video…. Pokud máš nějaký problém s kanály, tak to je třeba na reklamaci.

 4. Marek Studnicka

  V souvislosti s tímto článkem chci zde upozornit na jeden zcela vážný problém,který se netýká jen mne!Vlastním Huawei Mate 20 Pro a s příchodem Nové Sony XZ4 se ho rád zbavím!!!Důvodem jsou naprosto nekvalitní videa,což nemá obdoby!!!!!Už i recenze zminovaly,že kvalita je pouze průměrná,ale to,co jsem získal přímo otřesné,je následující:Stabilizace videa nepracuje vůbec-telefon se při chůzi klepe jak osika!!!Neustále vypadávají kanály,velmi slabý zvuk,jednou slyšíte hovor lidí na ulici normálně,podruhé místo slov jakoby kunkání a jakoby byl telefon uzavřen v plechovce,tedy mimo reálný příjem zvuku.A to má být co?Za 25 000?Abych zde nebyl napadán za předpojatost,tak 2 podstatné fakty:1-videa jsem točil souběžně s kolegou,jež vlastní Sony XZ3-zde naprostá kvalita,nebudu dál komentovat!!!Za 2:Na slavné diskuzi Huafan o tom je založena diskuze a NIKOHO to nezajímá!!!!!Takže at si raději každý udělá ůsudek sám!!!Pro mne je toto Cha_Hei smejd 20 a už se Těším,až se vrátím k Sony-ta totiž na rozdíl od těchto nedodělků videa umí!!!!

  • A to jsi se tolik těšil.
   Jo, i takto to někdy dopadá.
   Jedna rada jestli mohu – říká se tomu – sázka na jistotu…

 5. Marek Studnicka

  Ano mposvar-máš pravdu!!!Sázka na jistotu,proto jsem neměl od Sony odcházet!!!To je ta jistota,protože videa prostě umí a nemá konkurenci-což ocenují i recenze!!!Nechal jsem se sice zblbnout,ale aspon jsem poznal,že Samsung i Chua-Hej jsou jen sračky,co nesahají Sony v této oblasti ani po kolena!!!Vlastnil jsem celkem 6 Ixperií a kvalita videa vždy parádní!!!Mimochodem XZ4 ted dosáhla v Antutu 395 721!!!!Takže to už vydržím,zpátky k Sony s Novou XZ4 a bude dobře!!!

 6. Marek Studnicka

  Ano,máš pravdu-proto se vracím k Sony!!!!S Novou XZ4!!!

  • Mas pravdu ja jsem iphonak,ale kdyz jsem mel android tak nejlepsi byly sony na optimalizaci atd!

 7. Marek Studnicka

  Je to tak!Optimalizace systému,téměř čistý Android,žádné zbytečné nadstavby,špičková pětiosá stabilizace videa,kvalitní zvuk-jejich High-Ries pro zvuk,to je prostě Sony a jejich vzorná péče v aktualizacích,ale hlavně,že nad nima skoro každý ohrnuje nos,nicméně to nebudu už dál rozvádět,zkrátka jsem rád,až budu zpět!

 8. Marek Studnicka

  Přesně tak!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).