Domů » Bleskovky » Dostane Huawei Mate 30 pět fotoaparátů? Patent tomu nasvědčuje

Dostane Huawei Mate 30 pět fotoaparátů? Patent tomu nasvědčuje

Smartphony řady Huawei Mate 20 byly představeny teprve před dvěma měsíci, jejich čínský výrobce však už nyní přemýšlí o jejich nástupcích. Naznačuje to čínský patentový úřad, který v první den letošního roku přijal od Huawei patentovou přihlášku na kryt telefonu s následujícím obrázkem.

Kryt telefonu naznačuje, jak by měl vypadat Huawei Mate 30
Kryt telefonu naznačuje, jak by měl vypadat Huawei Mate 30

Výřez pro hlavní fotoaparát naznačuje, že Huawei přemýšlí o rozšíření počtu čoček fotoaparátu ze současných tří na více, pravděpodobně 5. Toto množství kamer by firma Huawei nepoužila jako první, ke stejnému kroku se chystá i HMD se smartphonem Nokia 9. Kryt od Huawei odhaluje i další otvory, dole na reproduktor, USB-C a mikrofon, nahoře zřejmě na infračervený port. Nutno podoktnout, že se jedná pouze o patentovou přihlášku, která se nikdy nemusí dočkat naplnění.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments