Dorazí letos na podzim nové MacBooky Pro? Uznávaný informátor v tom má jasno

apple macbook

Už za dva týdny Apple údajně uspořádá keynote, na které představí nové iPhony. Nebude se však jednat o jedinou akci, kterou v Cupertinu na letošní podzim chystají – na říjen je údajně naplánovaná další tiskovka věnovaná jiné části portfolia. Ukáží se tam i nové MacBooky Pro?

Na položenou otázku nachází odpověď uznávaný a obvykle přesný informátor Ming Chi-Kuo, podle kterého začne sériová výroba nových MacBooků Pro ve čtvrtém kvartále letošního roku. Je tedy vysoce pravděpodobné, že by někdy v říjnu mělo dojít k jejich odhalení.

Nové jablečné počítače budou velmi pravděpodobně pohánět nové procesory z rodiny Apple M2. První z této řady Apple představil na červnové vývojářské konferenci WWDC a nasadil je do 13″ MacBooku Pro a zbrusu nového MacBooku Air. Chystané MacBooky Pro (14 a 16″) mají dostat výrazně výkonnější čipy, které pravděpodobně ponesou označení Apple M2 Pro a M2 Max. Po vzoru minulé generace zřejmě vzniknou spojením více základních čipů M2 do jednoho.macbook pro M1 Pro 2021 recenzeNepřehlédněte

Recenze MacBook Pro (M1 Pro, 2021): nejlepší notebook na světě?

I tyto nové procesory mají být stále vyráběné současným 5nm procesem. Společnost TSMC sice připravuje modernější a efektivnější 3nm proces, ale ten má být k dispozici až v první polovině příštího roku.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku