Domů » Bleskovky » Dobrá zpráva: starší Pixely se naučí fotit lepší noční snímky a hvězdnou oblohu

Dobrá zpráva: starší Pixely se naučí fotit lepší noční snímky a hvězdnou oblohu

xGoogle v tomto týdnu představil nové smartphony Google Pixel 4 a 4 XL, přičemž vůbec poprvé u nich použil duální fotoaparát na zadní straně. S čočkou navíc přichází i nové možnosti, Google například přišel s vylepšeným pořizováním snímků za zhoršeného osvětlení a také novou funkcí pro focení noční oblohy. O ni však nepřijdou ani majitelé starších Pixelů.

Google na svém blogu potvrdil, že se funkce focení noční oblohy dostane i na Pixely 3 a Pixel 3a, byť kvůli některým hardwarovým omezením nemusí poskytovat tak dobré výsledky jako u nových Pixelů 4. Funkce bude doplněna s aktualizací aplikace Google Camera na verzi 7.1, která navíc přinese i lehce přepracované rozhraní, rychlé sdílení na sociální média, apod.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Pěkně. A to je u toho jablka takový problém?

uni
Uživatel
uni
Offline

Očividně je to problém i zde, viz: „byť kvůli některým hardwarovým omezením nemusí poskytovat tak dobré výsledky jako u nových Pixelů 4“. Otázka je, do jaké míry je to problém u iPhone a do jaké míry dané společnosti vyhodnotí, na kolik je funkčnost adekvátní.

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Tsk ono to je celkem logické, že nový model má většinou i nový HW, takže to nebude takové, jako u nového modelu, ale furt lepší, než drátem do oka.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Tak Googlu je dost možná jasné, že jak to tam nedají sami oficiálně, tak Gcam je rychlé řešení.

uni
Uživatel
uni
Offline

xzeit: No a tady máme odpověď;) Apple nemá v DNA „lepší něco než nic“, i nich je IX alfa a omega, tak proto to je „problém“.

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Uni: Snad si uvědomuješ, jakou jsi napsal blbost.

uni
Uživatel
uni
Offline

Pardon, ne IX, ale UX.

zipiik
Uživatel
zipiik
Offline

uni: Takze Apple nevydava updaty iOS, protoze starsi iPhone by fotil hur nez novy?

uni
Uživatel
uni
Offline

zipiik (neregistrovaný): Updaty OS jsou na zařízení několik let zpětně. Proč je nedostanou i ty ještě starší má jistě více důvodů, mezi nimi i nedosažení cílové kvality snímku, to je jasné a vcelku zbytečné vyzdvihovat:)

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1
Offline

uni: ty si najdes vyhovorku snad na vsetko len aby si ospravedlnil apple ze na rok staru vlajku da polovicny iOS 😂 (s Lukass71 dokopy. Tu sa dokonca ucen snazi predcit majstra).

uni
Uživatel
uni
Offline

TomasSX1: He? Téma je, proč výrobce nevydává update OS pro starší zařízení. Jasně, je to hodně obecná a základní otázka, člověk by čekal něco „pokročilejšího“, to je pravda, no otázka byla položena. Tvé plky o pohádkách jsou dost offtopic, Menty tě nahlásí (tentokrát se trefí, před tím nahlašoval fakta, která se mu nehodila:) ).

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Uni: no to jsme zrovna nemyslel 😁😂. Můj mozek si už IX dávno hodil na UX.

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Uni: samozřejmě že nedosáhnou kvality snímků nových Iphonu, ale mohou posunout stávající kvalitu na LEPŠÍ kvalitu (nebo obsah informace ve fotografii),což by uživatelé (někteří) určitě uvítali. To je to samé, jako kdyby Huawei Mate 20 pro mohl dostat update, který vylepší foto, ale nedostane jej protože bla bla bla. Určitě bych to neospravedlňoval jak ty. Jsou věci, které kvůli HW opravu nejdou, protože tam na to ten HW není.

uni
Uživatel
uni
Offline

xzeit: Zatímco ty v IT bojuješ za to, aby jsi mohl do svého PC připojit něco jiného než UMS úložiště pro přenos dat (takže vlastně nejméně bezpečná cesta, máte zajímavé IT oddělení.) ), já se přeci jen v tom pohybuji v „trochu“ jiné úrovni a věř mi, že slovní spojení „ale může se“ je často hodně, hodně, fakt hodně draze jednat o sakra drahou legraci, naroubovat něco na starší specifikace:D

zipiik
Uživatel
zipiik
Offline

uni: To, že technikům vaříš kafe a chodíš pro pizzu a oni ti za to občas pújčí na chvíli iPhone nebo Pixel víme, to tu nemusíš pořád opakovat :)

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1
Offline

uni: tak rychlo sa stratit v teme sa dokazes snad len ty 🤣

Petr
Anonym
Petr
Offline

U „jablka“ je problém téměř se vším. Kdyby konkurence neinovovala, Apple by nemel co kopirovat a defakto vyrabet.

lukass71
Uživatel
lukass71
Online

Kdyby Apple neinovoval, tak by konkurence nemela co kopirovat a defakto vyrabet.

Je uplne jedno o jakou spolecnost se jedna. Pokud nemas konkurenci, tak neni duvod inovovat.

Petr
Anonym
Petr
Offline

Tak Apple uz neinovuje nekolik let, jen paberkuje a kopiruje. Smutna to realita.
Jinak koukam, ze umis defakto jen zkopirovat text a neumis napsat nic vlastniho, gratuluju, ale co se divim, tupelozni jablecnak. Kopirovac bez IQ.

lukass71
Uživatel
lukass71
Online

Aspon tu pouzivam vlastni jmeno, jirko:)

Petr
Anonym
Petr
Offline

I ja.

Spinakr
Anonym
Spinakr
Offline

Problém to u Applu víceméně není, stejně jak to není víceméně problém u Googlu. Jde prostě o exkluzivitu. Apple si ji nechává jen pro svůj poslední model, aby ti co o to mají zájem měli důvod pro upgrade. Google tuto funkci přislíbil i pro Pixely 3 a 3a s tím, že rovnou řekl, že výsledné fotky nebudou tak dobré jako z Pixelu 4, ale budou lepší než jsou teď, což je oproti Applu chválihodné. Na druhou stranu, pokud to jde na Pixel 3a, tak by neměl být problém tuto funkci přidat i na Pixel 2, ale o něm se Google… Číst vice »

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Nemá Pixel 2 ukončenou softwarovou potvoru?

_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

Ani Pixel 1 ještě nemá ukončenou SW podporu. Zatím všechny Pixely dostávají aktuální android.

Spinakr
Anonym
Spinakr
Offline

JoeBlack: ne nemá. Pixelu 2 oficiálně končí podpora 10/2020, viz.: [odkaz]

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Pozor, po dlouhé době jsem změnil firmu a ejhle, co čert nechtěl, nemůžeme na WiFi. Tady je ale zase jiný důvod. Každopádně co to má společného se SW updatem fotoaparátu v mobilním telefonu fakt nevím. No ta tvoje úroveň musí vypadat 😂. Tohle opravdu neokecáš, může se posunout díky updatu, resp. posunula by se (pokud by ten update dostal). Tak samozřejmě, že tady je jiný záměr a to popohnat lidi, at si koupí nový. Ono by krásně vyšlo najevo, že ten rozdíl po updatu mezi starým a novým není úplně tak velký, to bude asi ten důvod.