Domů » Bleskovky » Na Google Play v tichosti dorazil nový XCOM. Fanoušky strategií ale zřejmě nepotěší

Na Google Play v tichosti dorazil nový XCOM. Fanoušky strategií ale zřejmě nepotěší

Zcela znenadání a vcelku nepozorovaně se na vybraných trzích objevila do té chvíle formálně neoznámená mobilní hra XCOM Legends. O přímé pokračování populárních tahových strategií se však nejedná – kapesní odbočka totiž spadá spíše do žánru tahových RPG.

xcom legends 1

Kde se vzala, tu se vzala…

Na svědomí ji má neznámé kalifornské studio Iridium Starfish, které je dle dostupných informací navázané na společnost Take-Two Interactive, pod niž spadá vydavatelství 2K Games i studio Firaxis Games a která má sérii XCOM dlouhodobě na starosti.

Xcom Legends Game - Android Gameplay

Mobilní novinka se v současné době nachází ve fázi předběžného přístupu a z Google Play si ji mohou stáhnout pouze hráči na vybraných trzích, kde se bude hra dále testovat a vylepšovat, než si najde cestu do zbytku světa. Na rozdíl od předchozích dílů, které se na mobilních platformách objevily v minulosti, se jedná o titul s monetizačním modelem free-to-play. Bez mikrotransakcí to tedy tentokrát nejspíš nepůjde.

Tahové RPG

Co se týče hry samotné, jedná se o tahové RPG, ve kterém se se skupinkou hrdinů postavíte vlnám nepřátel. Titul obsahuje rovněž několik kompetitivních PvP režimů, které postupně odemykáte a v nichž můžete změřit síly s hrdiny ostatních hráčů. Nechybějí ani všemožné denní výzvy. O něco zajímavěji zní režim „War Stories“, který byl měl nabídnout unikátní obsah pro jednotlivé hrdiny.

Tip: Populární strategie XCOM 2 Collection je dostupná na Google Play

Hra je zatím dostupná pouze pro Android, bezpochyby se však dočkají i hráči na iOS.

XCOM v plášti Marvelu?

Ve Firaxis Games mezitím vzniká hned několik projektů, mezi nimiž by měla být i tahová strategie po vzoru XCOMU, ovšem se superhrdinskou licencí od Marvelu. Existenci titulu s kódovým označením CODA potvrdil i herní novinář Jason Schreier z Bloombergu.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

2 komentářů

  1. Miluju xcom, ale to co z toho poslední dobou dělají je fakt smutný. Tohle si už tuplem nezasloužil.

    • Taky mi to přijde tak trochu znásilnění popularity týhle skvělý henrí série

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).