Dnes v 19:00 začíná Google I/O. Sledujte s námi živý přenos

Android lollipop statue Google H

Po období koronavirových restrikcí se v živé podobě vrací vývojářská konference Google I/O. Ta sice bude trvat několik dní, avšak hned na úvod je plánována keynote, kde společnost z Mountain View představí novinky, které by mohly zajímat také širokou veřejnost. O čem se v posledních týdnech spekulovalo, že bychom tam mohli spatřit?

Samozřejmostí budou bližší informace o chystaném Androidu 13, o kterém toho už nyní víme poměrně dost díky preview verzi vydané pro vývojáře. Přesto může Google překvapit zásadními novinkami.

google i o 2022
Na vývojářské konferenci Google I/O by se mohla objevit celá řada hardwarových novinek

Nejvíce se ale těšíme na potenciální odhalení hardwarových novinek, o kterých se už delší dobu spekuluje. Asi nejvíce pravděpodobné je představení odlehčené verze vlajkového modelu Pixel 6a, který by měl pokračovat v tradici nastavené předchůdci. Konkrétně bychom se měli dočkat designu vycházejícího z aktuálního vlajkového modelu Pixel 6, čipsetu Google Tensor a displeje typu OLED s úhlopříčkou 6,2“, rozlišením Full HD, integrovanou čtečkou otisků prstů a výřezem pro 8Mpx fotoaparát Sony IMX355. Na zádech by neměl chybět hlavní 50Mpx fotoaparát Samsung GN1 (případně 12Mpx Sony IMX386) a 12Mpx širokoúhlý Sony IMX363.

V posledních měsících také sílí spekulace okolo mytických Pixel Watch, které by měly být inspirací pro všechny chytré hodinky s Wear OS 3 a také přímou konkurencí pro Apple Watch. Vzhledem k tomu, že vývojáři už zapomínají prototypy v kavárnách v Sillicon Valley, je možná jejich představení blíže, než si myslíme.

Google Keynote (Google I/O ‘22)

Nechybí ani divočejší spekulace, které doufají v odhalení bezdrátových sluchátek Pixel Buds Pro či dokonce alespoň naznačení ohebného zařízení z dílny Googlu, jež by podle některých informací mělo přijít na trh už letos. O tom, co nakonec Google představí, se můžete z první ruky dozvědět na oficiálním YouTube kanálu, kde bude od 19:00 probíhat živý přenos úvodní keynote.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku