Google šlape na paty Applu, chce vytvořit konkurenci pro AirPods Pro

Pixel Buds clanek

Na poli hardwaru je Google znám především svými smartphony Pixel, avšak před časem se pokoušel konkurovat svému odvěkému rivalu Applu také na poli bezdrátových sluchátek. Poslední takový počin Pixel Buds nicméně spatřil světlo světa v roce 2020, přičemž od té doby jsme se od Googlu žádné novinky v této oblasti nedočkali. Podle tvrzení známého leakera Jona Prossera se však v Mountain View něco chystá.

Ve svém tweetu totiž zmínil, že se můžeme v dohledné době těšit na příchod sluchátek Pixel Buds Pro, a to rovnou ve čtyřech barvách: Real Red, Carbon, Limoncello a Fog. Ačkoli Prosser nezmínil konkrétní datum představení, jeho tweet přišel týden před zahájením vývojářské konference Google I/O, na které se má ukázat také ještě cenově dostupnější Pixel 6 či dlouho očekávané chytré hodinky Pixel Watch.

Google tak chce nejspíš konkurovat AirPodům Pro, ovšem prozatím není jasné, co si za daným označením firma z Mountain View přesně představuje. Pravděpodobně však sluchátka nabídnou aktivní potlačení hluku, příznivější cenu, těsné propojení s Asistentem, adaptivní zvuk či pokročilé dotykové ovládání.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku