Dnes rarita, za 3 roky standard. Samsung si s ohebnými smartphony věří

Samsung Galaxy Z Fold4 Flip4

Samsung v minulém týdnu ukázal světu už čtvrtou generaci svých ohebných smartphonů Fold a Flip. Čebol je v odvětví ohebných telefonů neochvějnou jedničkou a každým rokem u tohoto typu zařízení navyšuje jak výrobu, tak prodej. I když se v kontextu všech smartphonů stále jedná o minoritu, podíl „skládaček“ na trhu roste a dál růst bude.

Samsung Galaxy Z Flip 4 Z Fold 4
Samsung Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4

Šéf Samsungu Roh Tae-moon těmto zařízením velmi věří a predikuje jim zářnou budoucnost. Na tiskové konferenci v New Yorku v minulém týdnu dokonce uvedl, že v horizontu tří let budou mít ohebné telefony v prémiové části portfolia značky nadpoloviční tržní podíl a stanou se novým standardem.

Loňských modelů Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 se podle agentury Omdia prodalo okolo 7,1 milionu kusů, celkový počet prodaných „skládaček“ všech značek se pohyboval okolo 9 milionů. Pro kontext: Samsung za celý loňský rok vyexpedoval 271,5 milionu telefonů, z toho 20–25 milionů tvořily dodávky vlajkových modelů řady Galaxy S21. Mezi prémiovými smartphony od Samsungu tak mají ohebné modely zhruba třetinový podíl.samsung galaxy z flip 4 dojmy recenzeNepřehlédněte

Samsung Galaxy Z Flip 4 v redakci: čím překvapí a čím naopak zklame?

Jihokorejci mají s nasazením ohebných displejů velké plány – šušká se, že kromě smartphonů chystají jejich nasazení i do tabletů. První z nich by měl dorazit v první polovině příštího roku společně s řadou Galaxy Tab S9. Zatím není jasné, zda se tablet bude ohýbat pouze v jednom místě jako současné smartphony, nebo zda Samsung použije dříve viděný koncept se dvěma ohyby.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku