Domů » Bleskovky » Dlaždice ve Windows 10 to mají sečtené. Microsoft omylem vypustil verzi s novou nabídkou Start

Dlaždice ve Windows 10 to mají sečtené. Microsoft omylem vypustil verzi s novou nabídkou Start

Microsoft vypustil do světa nové testovací sestavení Windows 10, později se ale ukázalo, že uvolněná verze s číslem 18947 je pouze interní a nebylo v plánu ji poskytnout Insiderům k testování. I tak si ji někteří nainstalovali, a to napříč všemi rychlostními stupni včetně Slow ringu. Toto interní sestavení poprvé ukazuje to, o čem se spekuluje už delší dobu – Microsoft se chystá zabít živé dlaždice.

start menu

Nová nabídka Start bez dlaždic

Nové sestavení totiž u některých Insiderů vyvolalo přepracovanou nabídku Start, která s živými dlaždicemi nepočítá; jsou v ní pouze poskládané ikony oblíbených a navrhovaných aplikací a vyhledávácí řádek. V tuto chvíli není jasné, zda je tato nabídka Start určena do všech verzí Windows, nebo jen do chystané odlehčené verze nazývané Windows Lite. Na běžných počítačích dává tato podoba nabídky Start patrně větší smysl, ovšem pro tablety a počítače 2 v 1 se více hodí dlaždicové rozložení. Nutno však říci, že se určitě nejedná o finální podobu.

Jak se vrátit zpět?

Microsoft si je každopádně pochybení s vypuštěním interního sestavení vědom a poskytl návod, jak se vrátit k tradičním sestavením pro Insidery. Nejjednodušší je to v rychlém kruhu aktualizací, neboť toto sestavení bude zanedlouho přepsáno tím příštím. V kruzích Slow a Release Preview je situace složitější:

  • je-li instalace sestavení 18947 již stažena a chce se nainstalovat, je nutné v nastavení pozastavit instalaci na sedm dní. Poté restartovat počítač a pozastavení zrušit, nově už by se tento build neměl nabízet.
  • je-li sestavení 18947 již nainstalováno, je zapotřebí zvolit Nastavení – aktualizace a zabezpečení – obnovení – vrátit se k předchozí verzi Windows.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin123
Uživatel
Martin123
Offline

Logika Microsoftu :D

lerion
Anonym
lerion
Offline

A opravdu to udelali omylem, nebo je to cileny pruzkum jak se k tomu lidi postavi?