Domů » Bleskovky » Dlaždice ve Windows 10 to mají sečtené. Microsoft omylem vypustil verzi s novou nabídkou Start

Dlaždice ve Windows 10 to mají sečtené. Microsoft omylem vypustil verzi s novou nabídkou Start

Microsoft vypustil do světa nové testovací sestavení Windows 10, později se ale ukázalo, že uvolněná verze s číslem 18947 je pouze interní a nebylo v plánu ji poskytnout Insiderům k testování. I tak si ji někteří nainstalovali, a to napříč všemi rychlostními stupni včetně Slow ringu. Toto interní sestavení poprvé ukazuje to, o čem se spekuluje už delší dobu – Microsoft se chystá zabít živé dlaždice.

start menu

Nová nabídka Start bez dlaždic

Nové sestavení totiž u některých Insiderů vyvolalo přepracovanou nabídku Start, která s živými dlaždicemi nepočítá; jsou v ní pouze poskládané ikony oblíbených a navrhovaných aplikací a vyhledávácí řádek. V tuto chvíli není jasné, zda je tato nabídka Start určena do všech verzí Windows, nebo jen do chystané odlehčené verze nazývané Windows Lite. Na běžných počítačích dává tato podoba nabídky Start patrně větší smysl, ovšem pro tablety a počítače 2 v 1 se více hodí dlaždicové rozložení. Nutno však říci, že se určitě nejedná o finální podobu.


Jak se vrátit zpět?

Microsoft si je každopádně pochybení s vypuštěním interního sestavení vědom a poskytl návod, jak se vrátit k tradičním sestavením pro Insidery. Nejjednodušší je to v rychlém kruhu aktualizací, neboť toto sestavení bude zanedlouho přepsáno tím příštím. V kruzích Slow a Release Preview je situace složitější:

  • je-li instalace sestavení 18947 již stažena a chce se nainstalovat, je nutné v nastavení pozastavit instalaci na sedm dní. Poté restartovat počítač a pozastavení zrušit, nově už by se tento build neměl nabízet.
  • je-li sestavení 18947 již nainstalováno, je zapotřebí zvolit Nastavení – aktualizace a zabezpečení – obnovení – vrátit se k předchozí verzi Windows.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin123
Uživatel
Martin123

Logika Microsoftu :D

lerion
Anonym
lerion

A opravdu to udelali omylem, nebo je to cileny pruzkum jak se k tomu lidi postavi?

Filip
Anonym
Filip

No ne, po lletech prvni pouzitelne Widle?

thorax
Anonym
thorax

No já bych ho chtěl spíš získat:D jsem v Insideru od prvopočátku, když ještě byl jako Technician Preview, nevíte jak ho získat aniž, bych musel přeinstalovávat celý OS.

uni
Uživatel
uni

Je neskutečné, jak neskutečně bolestivě a léta se vracíme k desktop OS (W7) …. :/

M
Anonym
M

Nemas apple?

uni
Uživatel
uni

?

lofwyr
Uživatel
lofwyr

Nemáš lobotomii?

ondrys
Anonym
ondrys

Yegor: Máš mozek? Odpovím za tebe, nemáš.

Jan
Anonym
Jan

Dokud nezrusi tragicky setings a nevratej nastaveni do control panelu tak je to jendo, dlazdice sly vypnout, takze komu nesedly, tak je nemel, ale schisofrenie jmenem settings je mnohem horsi.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Ty nastavení jsou teď totálně rozhrabaný a místo aby se to s verzema zlepšovalo, tak je to horší a horší…

Tedy
Uživatel
Tedy

Tak ano ta rozpolcenost mi u desítek také celkem vadí

Marty
Anonym
Marty

Pro tebe je rozpolcená i kalkulačka. :D

Tedy
Uživatel
Tedy

Ano Marty akorát tenhle názor má plno lidí… Fajn sis zaspamoval takže zase utikej užívat prázdnin

Jan
Anonym
Jan

Nic moc. Raději by měli vrátit rozumnou nabídku Start z WXP nebo W7.

Tedy
Uživatel
Tedy

Ano klasické start menu v základu, takhle to plno lidí řeší aplikacemi classic start menu a dalšími

Jaroslav K.
Anonym
Jaroslav K.

Mně osobně se dlaždice líbí. Vyhovovalo mě i start rozhraní ve Windows 8.1. Zapl jsem Pc a hned v nabídce start jsem viděl, kalendář, poznámky, počasí a info z mnoha aplikací. Měli by Microsoft dlaždice nechat jako volitelné, a bylo by to nejlepší. No asi jdu proti proudu.