Domů » Bleskovky » Displej bez výřezu není jen tak: zbaví se Samsung u Galaxy S10 čtečky duhovky?

Displej bez výřezu není jen tak: zbaví se Samsung u Galaxy S10 čtečky duhovky?

Samsung poprvé představil čtečku duhovky ve svém neblaze proslulém Galaxy Note 7. Od té doby tento zajímavý biometrický senzor najdeme ve všech vlajkových lodích Samsungu. Možná však už ne na dlouho.

Jihokorejský výrobce totiž dlouhodobě odolává trendu výřezů v displeji a všeobecně se očekává, že ani blížící se výroční Galaxy S10 nebude výjimkou. Půjde však podle všeho o velmi prémiové zařízení a Samsung si tak nebude moci dovolit nevěnovat se současným trendům.

Bezrámečkový displej má přednost

Všeobecnou tendencí je zmenšovat rámečky okolo displeje na minimum. Toho však lze jen stěží docílit při zachování relativně velkého modulu čtečky duhovky. Že se Samsung chystá tento způsob odemykání opustit, naznačují také některé interní zdroje.

Nabízí se tak však otázka, jak bude řešeno biometrické zabezpečení u nejlevnějšího modelu. Řada Galaxy S10 totiž bude obsahovat pravděpodobně tři různé varianty, přičemž dvě nejvyšší budou používat ultrazvukovou čtečku otisků integrovanou do displeje. Toto relativně drahé řešení však zřejmě nebude v nejlevnějším modelu a Samsung tak bude muset najít jiný způsob. Nabízí se v zásadě dvě varianty: optická čtečka v displeji, nebo boční čtečka otisků, kterou je vybaven třeba letošní Galaxy A7.

Samsung představil nové fotočipy. Dostane Galaxy S10 fotoaparát s rozlišením 48 Mpx?

U Galaxy S10 se spekuluje o tom, že by displej mohl pokrývat až 93,4 % přední strany telefonu. Stojí to podle vás za obětování jacku a čtečky duhovky? Podělte se s námi v komentářích.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments