Domů » Bleskovky » Samsung představil nové fotočipy. Dostane Galaxy S10 fotoaparát s rozlišením 48 Mpx?

Samsung představil nové fotočipy. Dostane Galaxy S10 fotoaparát s rozlišením 48 Mpx?

Samsung Galaxy S10 bude chtít příští rok zabojovat o post nejlépe fotícího smartphonu. Po vzoru vlajkových telefonů od Huawei má dostat hned tři čočky hlavního fotaparátu, ukrývat by mohly například některý z fotočipů, které Samsung včera představil. ISOCELL Bright GM1 má rozlišení 48 Mpx, GD1 má 32 Mpx.

48 megapixelů s vysokou citlivostí

Na rozdíl od zvětšování čipů a jejich pixelů jde Samsung opačným směrem, u jeho nových čipů má každý pixel velikost pouhých 0,8 mikronu, minimalizaci šumu má zajistit nová generace technologie izolace pixelů ISOCELL Plus. Technologie Tetracell zase zajišťuje vyšší citlivost na světlo, a to díky spojování informací ze čtyř sousedních pixelů. Čipy GM1 a GD1 mají být údajně citlivé obdobně jako 12, resp. 8Mpx čipy s velikostí pixelu 1,6 mikronu.

Samsung se chlubí, že nové snímače umožňují větší flexibilitu při návrhu a jsou tak vhodné pro telefony s více kamerami. Stabilizace je zajištěna elektronicky na základě informací z gyroskopu. Oba čipy půjdou do masové produkce ještě v tomto čtvrtletí, takže jejich nasazení v Galaxy S10 není nereálné.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments