Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S10 má zaujmout nejpokročilejší čtečkou otisků prstů v displeji

Samsung Galaxy S10 má zaujmout nejpokročilejší čtečkou otisků prstů v displeji

Na trhu se začínají pomalu objevovat první smartphony s integrovanou čtečkou otisků prstů do displeje, vesměs se jedná o optické řešení od společnosti Synaptics. Tato technologie je sice zatím jedinou dostupnou, avšak její spolehlivost a přesnost není nijak zázračná. Z tohoto důvodu ji korejský Samsung odmítá využít a raději čeká na ultrazvukové řešení, které vyvíjí Qualcomm.

Qualcomm začal s ultrazvukovými čtečkami otisků prstů v roce 2015, kdy představil první generaci, druhou pak ukázal loni v červnu a přislíbil její dostupnost začátkem roku 2019. Možná se s ní ale setkáme už dříve u smartphonu Huawei Máte 20 Pro, čínský výrobce si údajně zajistil u Qualcommu exkluzivitu.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy S10
Systém: Android 11
Rozměry: 149,9 x 70,4 x 7,8 mm, Hmotnost: 157 gramů
Čipset: Exynos 9820, octa-core 2x 2,7 GHz Mongoose M4, 2x 2,3 GHz Cortex-A75, 4x 1,9 GHz Cortex-A55
RAM: 8 GB, Interní paměť: 128//512 GB, Pam. karta:
Displej: Dynamic AMOLED, 6,1", Quad HD+, 1440 × 3040 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 10 Mpx, f/1.9, 4K video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3400 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Nejpokročilejší čtečka pro Galaxy S10

Podle korejských médií má Qualcomm hotovou specifikaci třetí generace, kterou má dostat Samsung Galaxy S10. Bude se jednat o nejpokročilejší ultrazvukovou čtečku otisků prstů, která dosud nebyla použita v žádném zařízení; její výkladní skříní se má právě stát příští vlajkový smartphone od Samsungu. První generace ultrazvukové čtečky byla schopná pracovat pod sklem o maximální tloušťce 300 mikrometrů, druhá až 800 mikrometrů, třetí by údajně měla fungovat až pod 1,2mm skly.

Samsung údajně zvažuje použít i další typy čteček od jiných výrobců, ty však zřejmě použije u levnějších smartphonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Paráda, takže v Evropě máme smůlu.

  • Uff, tak zrovna ty mas smulu ze cena urcite nebude do 2K.

  • uni: Proč? Třeba to nebude vázané na Soc od Qualcommu. Modemy od QC jdou použít s jinými SoC.

  • Faktem je, že si Samsung „půjčil“ např. Quick Charge 2.0 do Exynosu (bohužel tlačí vlastní označení, takže tradiční Android bordel…). Třeba mu bude dovoleno i toto.

  • Ne v tomhle případě nejde tohle bude jen pro S10 S QC.

  • „Možná se s ní ale setkáme už dříve u smartphonu Huawei Mate 20 Pro, čínský výrobce si údajně zajistil u Qualcommu exkluzivitu.“ – pokud se ale vyplní tato spekulace, tak by to samozřejmě nebyla pravda, jelikož Huawei používá u vlajek Kiriny. A v poslední době už prakticky u všech modelů. Tak uvidíme.

  • Ono sa niekde píše, že na túto technológiu treba aj SOC od Qualcommu? Resp., že výrobca musí použiť SD procesor aby vedel túto technológiu použiť?

 2. Mě vyhovuje tečka na zadní straně mobilu. Výhodu zabudování v displeji nevidím. Přijde mi to nepraktické. Technologie samotná asi dobrá.

  • Ona v displeji bude mít smysl až bude se moct odemčit na kterémkoliv místě a ne jen v určitém místě.

  • V tom případě ti musí přijít nepraktický celý mobilní telefon, který pro ovládání používá svůj integrovaný dotykový displej, který je umístěný taky ZE PŘEDU.

 3. Osobne kvitujem, že aj veľký hráči začínajú používať resp sa blíži použitie čítačky v displeji. Dôvod? keď to začnú používať veľké značky postupne to prevezmú všetci a technológia sa bude posúvať dopredu rapídnejším tempom.
  Navyše v displeji je to najpraktickejšie umiestnenie.

 4. Hm, zatimco Apple vsadil na debilni variantu sloziteho cteni ksichtu, coz znamena “notch” humus nahore a nemoznost odemknout foun uz v kapse nebo lezici na stole aniz by honuzivatel na sebe namiril….
  Pritom budoucnost je odemknuti dotykem na displeji a casem KDEKOLI na displeji…
  Jobs by je donutil mit prvni KDEKOLI na displeji variantu. Bukvice misto toho bude obhajovat notch…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).