Domů » Bleskovky » Displej 9,7″ iPadu Pro nemá mezi tablety konkurenci, iPhone 7 by jej mohl dostat také

Displej 9,7″ iPadu Pro nemá mezi tablety konkurenci, iPhone 7 by jej mohl dostat také

iPad byl vždy bezesporu zařízením, které disponovalo tím nejlepším možným displejem. Ať už se jedná o rozlišení, kvalitu podání barev nebo jas, pokaždé to byly displeje, které ve všech ohledech excelovaly. Jinak tomu není ani u nedávno představeného 9,7palcového iPadu Pro, který má podle Raymonda Sonieira, ředitele DisplayMate, nejlepší LCD displej, jaký kdy testovali.

Kouzlo nového LCD panelu tkví hlavně ve dvou barevných gamutech, které se snaží co nejlépe zobrazovat takové spektrum barev, aby byl výsledek pro uživatele co nejlepší a nejreálnější. Většina zařízení má barevný gamut pouze jeden, a výjimkou nejsou ani všechna předešlá mobilní zařízení od Applu. Malý iPad Pro si mezi oběma gamuty libovolně sám přepíná, a to podle toho, jaký obsah se vám zrovna na displeji zobrazuje.

Dalšími a neméně podstatnými parametry, mezi kterými nový LCD displej dominuje, a válcuje tak svou konkurenci, je velice nízká hodnota odrazivosti (1,7 %), maximální dosažitelný jas a kontrast či výborné pozorovací úhly.

Displej neztrácí na barvách ani v těch největších možných úhlech a krycí sklo panelu odráží oproti ostatním zařízením až o 40 % méně světla. Navíc je displej nejjasnější ze všech tabletů, které jsou momentálně na trhu (až 511 nitů). Pro srovnání, displej iPadu Air 2 vyzařuje maximální jas o hodnotě 415 nitů.

display-mate-ipad-pro-9-7

Co se rozlišení a poměru stran týče, ty zůstaly nezměněny. Malý iPad Pro nabídne rozlišení o velikosti 2 048 x 1 536 s 264 body na palec a poměrěm 4:3. Ani technologie panelu se nezměnila a Apple zde zůstal u starého dobrého IPS LCD.

Z naměřených hodnot, a soudě podle reakcí uživatelů, se jedná opravdu o velký evoluční a možná i revoluční pokrok. Není proto vyloučené, že by nový displej nemohl zavítat ani do iPhonu 7, který by měl světlo světa spatřit na podzim. Cupertinská společnost bude muset svým novým iPhonem trumfnout nejen pestrou konkurenci a jejich vlajkové lodě, ale také předchozí iPhony samotné, a donutit tak uživatele ke koupi nového modelu.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments