Domů » Články » Dinosauři VR: v Praze můžete zažít unikátní cestu do pravěku ve virtuální realitě

Dinosauři VR: v Praze můžete zažít unikátní cestu do pravěku ve virtuální realitě

České vývojářské studio DIVR Labs v Praze představilo svůj další počin na poli technologií virtuální reality. Po středověkém golemovi (recenze) a podzemních pavoucích (recenze) na řadu nyní přicházejí pravěcí giganti. Dinosauři VR dle slov jejich autorů posouvají hranice herního zážitku a použité interaktivní inovace nemají v Evropě konkurenci.

Zážitková hra Dinosauři VR opět kombinuje pokročilou dimenzi virtuální reality s pohybem ve skutečném světě. Své hráče tentokrát vezme o 80 milionů let nazpět do doby, kdy po naší planetě kráčeli pravěcí giganti. Během napínavé dobrodružné expedice v druhohorách mohou pátrat po neznámém druhu dinosaura nebo se tváří v tvář setkat s Tyrannosaurem rexem.

Dinosauri VR 2

Dobrodružná cesta do druhohor nabízí pátrání po legendárním druhu dinosaura, možnost dotýkat se objektů, či létat krajinou na virtuálních kluzácích. Na hře pracovalo 12 vývojářů a vývoj zabral 2250 člověkohodin. K hraní se využívají headsety HP Reverb s rozlišením 2 160 x 2 160 bodů na jedno oko a trackovací systém s více než 50 kamerami. Batohy s notebooky jsou speciálně navržené pro arena-scale free-roam VR, které obsahují procesor Intel Core i7, 32 GB DD4 RAM a NVIDIA GeForce RTX 2080.

Nejnovější počin z jejich dílny slibuje na více než 200 metrech čtverečních ještě větší zážitek díky zcela novým interaktivním prvkům. “Abychom mohli našim cestovatelům časem poskytnout nejlepší možný zážitek, vybudovali jsme hluboko v džungli speciální základnu virtuálních kluzáků. Tato technická zařízení poskytnou vícesmyslový vjem z letu a v kombinaci s výhledy na pravěkou džungli zaručí nezapomenutelné dobrodružství,” vysvětluje Co-founder a technický ředitel DIVR Labs Martin Tichota.

Dinosauri VR 3

Zatímco předchozí hry si mohou návštěvníci vyzkoušet v hračkářství Hamleys v centru Prahy, dinosaury je možné si zahrát v pražském obchodním centru Premium Outlet Prague Airport. Otevřeno je denně od 10:00 do 20:00. Hru si může zahrát každý od 8 let věku s minimální výškou 130 cm. K dispozici je i multiplayerový režim až pro 4 hráče. Celková herní doba je 25 minut, za vstupenku pro jednoho zaplatíte 450 Kč. Při nákupu nad 2500 Kč získáte jednu vstupenku zdarma. Využít lze i skupinového balíčku 3 + 1 zdarma.

S projektem Dinosauři VR expandovalo studio DIVR Labs také za hranice Prahy. Hra měla svou premiéru letos v březnu i v Dubaji. Návštěvníci si ji mohou zahrát v hračkářství Hamleys v obchodním centru Dubai Mall.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments