Domů » Bleskovky » Děti a mobily: Je telefon v 10 letech příliš brzy, nebo příliš pozdě?

Děti a mobily: Je telefon v 10 letech příliš brzy, nebo příliš pozdě?

Vzpomenete si, v kolika letech jste dostali svůj první chytrý telefon, popřípadě kolik bylo vašim dětem, když jim ho přinesl Ježíšek? Tato věková hranice se neustále snižuje. Můj první chytrý telefon přišel až po letní brigádě v druhém ročníku střední školy, tedy relativně pozdě. Dnes mají děti tuto techniku k dispozici již na základních školách. Doba jde zkrátka velmi rychle kupředu.

Smartphones1

Průzkum, který proběhl ve Spojených státech mezi 500 ženami ukázal, že děti dostávají chytré telefony v průměru ve věku 10,3 let. Oproti roku 2012 se pak počet dětí, které se při cestách autem zabaví s pomocí tabletu více než zdvojnásobil – z 26 % na současných 55 %. Smartphone má pak během cest k dispozici 45 % ratolestí.

Zajímavé jsou také statistiky týkající se sociálních sítí – 39 % dětí má svůj účet na některé z nich v průměru ve věku 11,4 let a 11 % dětí mělo vytvořený účet ještě před dosažením 10 let.

smartphone-kids

Výzkum navazuje na studii provedenou v roce 2012, ve které byly osloveny pouze ženy. Další studie na podobné téma přišly s tvrzením, že děti dostávají do rukou chytré telefony již mezi 6 a 7 lety, o pravdivosti tohoto výsledku však mnozí výzkumníci pochybují. Zkušenosti našich redaktorů však naopak ukazují, že dostat chytrý telefon v 10 letech je relativně pozdě; na hraní je dostávají děti i ve 3 letech.

Jaký je Váš názor na děti s telefony a v kolika letech by podle Vás měly dostat svůj první telefon?

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Subscribe
Upozornit na
guest
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments