Domů » Bleskovky » Designéři jásají: Samsung představil první ohebný akumulátor na světě

Designéři jásají: Samsung představil první ohebný akumulátor na světě

Technologická diviza Samsung SDI na akci InterBattery 2014 opět ukázala, že v oblasti vývoje skladování energie patří mezi absolutní špičku. Zástupci společnosti zde odprezentovali prototyp prvního ohebného akumulátoru na světě, který je primárně určen pro integraci do nositelné elektroniky. Představená technologie vychází z předchůdce zakřiveného 210mAh článku, na který lze narazit například v náramku Gear Fit (recenze). Flexibilní baterie nejvíce ocení designéři, kteří budou moci popustit uzdu své fantazii a navrhovat odvážnější konstrukce mobilních zařízení.

 

Jihokorejský gigant prozradil, že vývoj je již kompletní, nicméně technologie jako taková vyžaduje čas pro dozrání z hlediska spolehlivosti a celkové bezpečnosti. Podle dostupných informací se očekává komerční nasazení v horizontu následujících tří let, což je dostatečně dlouhá doba pro odstarění případných nedostatků a především navýšení celkové kapacity na rozumnou úroveň. Bohužel s integrací do chytrých telefonů se zatím nepočítá, jelikož současný hardware je až příliš energeticky náročný a ještě nějakou dobu potrvá, než flexibilní akumulátory dosáhnou kapacitních hodnot konvenčních článků.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

9 komentářů

 1. DraoN (neregistrovaný)

  A LG G flex snad nemá ohebnou baterii?

  • Martin (neregistrovaný)

   Pokud si to dobře pamatuju, tak LG flex má ohnutou (né ohebnou) baterii poskládanou z menších částí.

  • BackPa (neregistrovaný)

   Mám takový pocit, že se ta baterie dá ohýbat. Nevím, jestli je to jeden článek, nebo více článku spojených, ale ohýbat se dá. I při testech, kdy telefon narovnali nedošlo k poškození.

 2. Apple by mel také udelat ohebnou baterii, aby si to pak sedlo s tou ohebnou konstrukci.

 3. Viděl bych využití hlavně v řemínkách k chytrým hodinkám. Udělat ohebný telefon je skoro nereálné a dá se říct i nepraktické. ale mít malý udržovací akumulátor v hodinkách a jako hlavní baterii použít toto v odnímatelném řemínku, kde by si člověk vlastně koupil třeba 3 řemínky, a ty by mezi sebou mohl prohazovat a využívat vlastně hodinky naplno.

 4. jarda (neregistrovaný)

  Ja bych chtel pruhledny telefon.

  • Z ciny se myslimze stale da objednat neviditelny mobil. Zaplatis, prijde ti krabicka, otevres ji a … mobil nevidis :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).